Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Legalizacja narkotyków sposobem na wojny gangów?

0
Podziel się

Tylko w 2010 roku w walkach z gangami zginęło ponad 15 tys. osób.

Legalizacja narkotyków sposobem na wojny gangów?
(scazon/CC/Flickr)
bEgWAOYB

Były prezydenta Meksyku Vincente Fox powiedział, że nadszedł chyba czas na rozważenie zawieszenia broni w walce z narkobiznesem, a nawet amnestii dla członków karteli narkotykowych, by powstrzymać eskalację przemocy w kraju - podała agencja AP.

Fox dodał też, że _ na najwyższych szczeblach władzy _ powinno się również rozważyć legalizację narkotyków. Były prezydent podkreślił jednak, że _ przykładnie ukarani _ muszą zostać sprawcy podpalenia kasyna w Monterrey.

Przedwczoraj co najmniej ośmiu osobników wtargnęło do Casino Royale w Monterrey, stolicy stanu Nuevo Leon. Rozlali benzynę i podpalili budynek. W pożarze zginęły 52 osoby. Za atakiem stoi zapewne gang narkotykowy.

bEgWAOYD

Uwagi Foxa dotyczące sposobów prowadzenia walki z narkobiznesem adresowane są w sposób oczywisty do aktualnego prezydenta Felipe Calderona, który od objęcia urzędu w 2006 roku wypowiedział kartelom totalną wojnę - pisze agencja AP.

Przeciw kartelom Calderon wysłał nie tylko policję, ale też i wojsko. Wybrana przez niego strategia nie przyniosła jak dotąd ograniczenia wpływów i przestępczości gangów, nakręciła raczej spiralę przemocy.

Zobacz także: ZOBACZ DOKUMENT NA TEMAT WOJNY NARKOTYKOWEJ W MEKSYKU:

Ofensywa Calderona przeciw kartelom narkotykowym oraz ich własne walki o strefy wpływów pochłonęły od 2006 roku ponad 34 tys. ofiar. Rok 2010 był najbardziej krwawy, zginęło ponad 15 tys. osób.

bEgWAOYJ

Vincente Fox jest jednak również krytykowany za sposób, w jaki walczył z kartelami, który polegał na koncentrowaniu się na ściganiu i aresztowaniu szefów i _ grubych ryb _ mafii narkotykowych. Krytycy Foxa twierdzą, że stworzyło to _ próżnię _ na szczytach władzy i doprowadziło do krwawych walk między gangami o dominację i kolejne terytoria.

Więcej o walce z narkobiznesem w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t148583.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kartel;sciaga;haracze;nawet;od;walk;bykow,19,0,860947.html) Kartel ściąga haracze nawet od walk byków Meksykański gang La Familia czerpie zyski ze ściągania haraczy od rolników, górników, przedsiębiorców, a nawet pobiera procent od koncertów i walk byków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t139007.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/demonstrowali;na;ulicach;przeciwko;gangom,139,0,825483.html) Demonstrowali na ulicach przeciwko gangom Sto tysięcy mieszkańców stolicy Meksyku domagało się od władz zmiany strategii walki z kartelami narkotykowymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t92698.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swiateczne;zyczenia;od;mafii,243,0,743411.html) Świąteczne życzenia od mafii Akcję pocztówkową i plakatową zorganizował kartel narkotykowy La Familia.
bEgWAOZe
wiadmomości
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)