Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Legitymacja Palikota na aukcji WOŚP

0
Podziel się:

Polityk, tak jak obiecał, zrzekł się mandatu poselskiego. Legitymacje przekazał Owsiakowi.

Legitymacja Palikota na aukcji WOŚP
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Były polityk PO Janusz Palikot zrzekł się mandatu poselskiego. Na swoim blogu poinformował, że legitymację poselską przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Palikot liczy, że po wyborach parlamentarnych wróci do Sejmu.

_ Właśnie oddałem legitymację poselską. Ta książeczka, która służyła mi przez ostatnie lata, zostanie zlicytowania na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy _ - napisał poseł na blogu. Jak podkreślił, cel jest szczytny, ponieważ chodzi o pomoc dzieciom z chorobami nerek.

_ Mam nadzieję, że 44 tys. osób, które dało mi mandat poselski, zrozumie moją decyzję i zaakceptuje ją. To dzięki nim mogę teraz pomóc dzieciom _ - napisał Palikot.

Zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, iż wielu z jego zwolenników było przeciwnych oddaniu przez niego mandatu, _ wielu martwiło się, że Ruch Poparcia Palikota straci swojego przedstawiciela w Sejmie _. Podkreślił jednak, że obiecał złożyć mandat, a _ prawdziwy mężczyzna zawsze dotrzymuje słowa _.

Jak napisał, wierzy, że po wyborach parlamentarnych Ruch Poparcia _ będzie mógł się pochwalić wieloma mandatami, dużą reprezentacją w Sejmie, która pozwoli na aktywne forsowanie postulatów _. _ Wierzę w Was! Wrócę do Sejmu - ale tylko z Wami! _ - zwrócił się do swoich zwolenników.

Po zrzeczeniu się przez Palikota mandatu, formalnie jego wygaśnięcie musi jeszcze potwierdzić marszałek Sejmu w drodze postanowienia.

Historia tego ruchu

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t85642.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/orkiestrze;nie;pomagaja;wszyscy;polacy,183,0,750263.html) Orkiestrze nie pomagają wszyscy Polacy WOŚP może liczyć na wsparcie 90 procent Polaków. Co dziesiąty z nas nie daje pieniędzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;scena;polityczna;zabetonowana,48,0,739888.html) Polska scena polityczna zabetonowana Sondaż: Do parlamentu weszłoby pięć partii w tym PJN. Palikot tuż pod poprzeczką.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)