Notowania

wojna w libii
30.08.2011 07:34

Libia: Syn Kaddafiego zginął w walkach

Według libijskich powstańców syn dyktatora zginął w pobliżu Trypolisu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Będący jedną z kluczowych postaci reżimu libijskiego syn Muammara Kaddafiego Chamis zginął w walkach w pobliżu Trypolisu - poinformowali wczoraj libijscy powstańcy.*

Na zdjęciu libijski rebeliant na ulicy Trypolisu

Jak oświadczył dowodzący powstańczą brygadą trypolitańską pułkownik Al-Mahdi Al-Haragi, Chamis został ciężko ranny w starciach w pobliżu Bani Walid i Tarhoni, 60 kilometrów na południe od Trypolisu. Zabrano go do szpitala, ale wskutek doznanych obrażeń zmarł i został pochowany w pobliżu. Al-Haragi nie podał, kiedy się to stało.

Według cytowanych przez telewizję Sky powstańców, w opancerzony samochód Toyota Land Cruiser, którym jechał Chamis, uderzył pocisk rakietowy, wystrzelony prawdopodobnie przez NATO-wski śmigłowiec bojowy Apache.

Jak poinformował obecny w rejonie zdarzenia korespondent Sky Stuart Ramsay, śmierć Chamisa potwierdził człowiek podający się za jego ochroniarza. Po trafieniu samochód spłonął, a płomienie ogarnęły także okoliczne drzewa.

Wcześniej włoska agencja Ansa podała pochodzącą z libijskich źródeł dyplomatycznych informację, że w Bani Walid przebywa Muammar Kaddafi.

Zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciel władz USA oświadczył, że Waszyngton nie mógł na razie uzyskać potwierdzenia śmierci Chamisa przez czynniki niezależne, ale otrzymał podobne wiadomości od _ wiarygodnych źródeł _.

Wcześniej w trakcie obecnej rebelii dwukrotnie pojawiała się informacja o zabiciu Chamisa. W marcu miał go uśmiercić odrzutowiec rozmyślnie skierowany przez pilota w kwaterę główną Kaddafiego, a w sierpniu podano, iż zginął w walkach z powstańcami. Za każdym razem państwowa telewizja dementowała te doniesienia, pokazując syna dyktatora na żywo.

Chamis dowodził 32. brygadą armii libijskiej - elitarną jednostką stojącą na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

Czytaj więcej na temat sytuacji w Libii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t155436.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syn;kaddafiego;odpowiedzialny;za;masakre;pod;trypolisem,98,0,899170.html) Dyktator znów morduje. 45 zwęglonych ciał Zbiorową egzekucję mieli przeprowadzić żołnierze syna Kaddafiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t80882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;sie;lamie;jest;gotow;do;rozmow,80,0,898640.html) Kaddafi się łamie? Jest gotów do rozmów Syn dyktatora potwierdził chęć wstrzymania walk. Narodowa Rada Libijska odmawia negocjacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t154948.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;prosi;o;pomoc;brakuje;lekow;wody;i;jedzenia,249,0,898297.html) W Libii brakuje leków, wody i jedzenia ONZ planuje wysłać do kraju misję humanitarną.
Tagi: wojna w libii, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz