Notowania

pis
06.07.2010 16:41

Lipiński, Kuchciński czy Błaszczak na szefa klubu PiS?

Partia może jutro zdecydować, kto zajmie miejsce Grażyny Gęsickiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(OspreyPL/public domain)

Niewykluczone, że jutro klub PiS wybierze swojego nowego szefa oraz wskaże kandydata na wicemarszałka Sejmu. Mariusz Błaszczak, Adam Lipiński i Marek Kuchciński - te osoby, jak wynika z nieoficjalnych rozmów z posłami PiS - mają największe szanse na objęcie funkcji szefa klubu.

Politycy PiS nie przesądzają jednak, czy decyzje personalne w sprawie szefa klubu i wicemarszałka zapadną już jutro.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak podkreślał, że głównym punktem obrad parlamentarzystów będzie rozpoczynające się również jutro posiedzenie Sejmu. Nie wykluczył jednak, że zapadną także decyzje personalne.

Sam Błaszczak w ostatnich dniach jest wymieniany w nieoficjalnych rozmowach z politykami PiS jako jeden z najpoważniejszych kandydatów na szefa klubu. Wcześniej pojawiały się też nazwiska Adama Lipińskiego i Marka Kuchcińskiego. Lipiński, wiceprezes partii nie widzi się jednak w roli szefa parlamentarnej reprezentacji PiS i woli zajmować się sprawami partii.

Wszystko wskazuje na to, że po wyborach prezydenckich wzrośnie znaczenie w partyjnej hierarchii szefowej sztabu Jarosława Kaczyńskiego Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Także jej nazwisko padało w kontekście stanowiska szefa klubu, jednak w ostatnich dniach politycy PiS mówią nieoficjalnie, że będzie ona kandydatką PiS na wicemarszałka Sejmu.

Innym rozważanym kandydatem na tę funkcję jest Marek Kuchciński, który jednak ma mniejsze szanse na zostanie wicemarszałkiem.

Klub PiS musi wybrać nowego szefa klubu i wskazać kandydata na wicemarszałka w związku z tragiczną śmiercią w katastrofie prezydenckiego samolotupod Smoleńskiem szefowej klubu Grażyny Gęsickiej oraz wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry.

Od tego czasu obowiązki szefa klubu PiS pełni Marek Kuchciński. Politycy PiS zapowiadali, że decyzje personalne w sprawie wakujących stanowisk zapadną po wyborach prezydenckich.

Przed koniecznością wskazania kandydata na wicemarszałka stoi również klub Lewicy - w katastrofie smoleńskiej zginął również wicemarszałek Jerzy Szmajdziński. Według dotychczasowych informacji rozważanymi kandydatami są Marek Wikińskim i Jerzy Wenderlich, w tym kontekście wymieniane jest również nazwisko Anny Bańkowskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Schetyna marszałkiem w czwartek? ]( http://news.money.pl/artykul/schetyna;marszalkiem;w;czwartek,196,0,640708.html )
* [ Kto zastąpi Schetynę: Grupiński czy Rybicki? ]( http://news.money.pl/artykul/kto;zastapi;schetyne;grupinski;czy;rybicki,74,0,640586.html )
Tagi: pis, szef klubu, kuchciński, lipiński, błaszczak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz