Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Listy polskich powstańców na sprzedaż

0
Podziel się:

Muzeum Powstania Warszawskiego spróbuje kupić na aukcji w Niemczech unikalną kolekcję listów.

Listy polskich powstańców na sprzedaż
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Dom aukcyjny Ulrich Felzmann Briefmarken Auktionen w Duesseldorfie wystawił na sprzedaż kolekcję poczty polowej z Powstania Warszawskiego - pisze _ Rzeczpospolita _. Cena wywoławcza wynosi 190 tysięcy euro.

Kolekcja umieszczona została w katalogu pod hasłem _ Powstanie Warszawskie _ trafi pod młotek prawdopodobnie w sobotę. Z opisu wynika, że jest to trzytomowy album zawierający listy, dokumenty i znaczki poczty powstańczej.

Jak pisze _ Rzeczpospolita _, niemiecki dom aukcyjny nie udziela informacji, kto sprzedaje kolekcję. Pracownikom Muzeum Powstania Warszawskiego udało się jednak uzyskać zdjęcia całej kolekcji. Na tej podstawie rzeczoznawcy muzeum mogli określić wartość tego zbioru.

Kolekcja wystawiona na aukcję w Duesseldorfie liczy ponad 120 eksponatów. Muzeum Powstania Warszawskiego w swoich zbiorach ma natomiast 145 pamiątek po poczcie powstańczej.

Muzeum zamierza wziąć udział w aukcji, dlatego zwróciło się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wnioskiem o dotację na ten cel. Według informacji _ Rzeczpospolitej _, trwają jeszcze konsultacje na ten temat i decyzja o starcie w licytacji będzie znana prawdopodobnie już dziś.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)