Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ludowcy odkryli karty przed batalią o samorządy

0
Podziel się:

Ich hasło to: Dla PSL człowiek jest najważniejszy.

Ludowcy odkryli karty przed batalią o samorządy
(PAP/Leszek Szymański)
bEDkssNx

Ponad 21 tysięcy kandydatów do rad gmin, powiatów i województw oraz ponad 620 kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wystawi PSL w wyborach 21 listopada. Hasło ludowców w tej kampanii brzmi _ Dla PSL człowiek jest najważniejszy _.

_ - Oferta PSL to oferta ludzi doświadczonych w polityce i w samorządach _ - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie szef sztabu wyborczego PSL Eugeniusz Grzeszczak.

Polityk dodał, że obecnie PSL ma prawie 5 tys. radnych wszystkich szczebli samorządu oraz ponad 250 wójtów, burmistrzów, marszałków, wicemarszałków i partia zamierza ten wynik powtórzyć lub poprawić. Jak dodał, Stronnictwo idzie do wyborów z hasłem _ Dla PSL człowiek jest najważniejszy _. _ Takie motto przyświeca w działaniu naszym politykom, samorządowcom i to stało się naczelnym hasłem wyborczym tej kampanii _ - podkreślił.

bEDkssNz

Marszałek województwa mazowieckiego i szef PSL w tym województwie Adam Struzik potwierdził, że Stronnictwo nie poprze w jesiennych wyborach obecnej prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO), ale wystawi własnego kandydata. Polityk nie chciał jednak zdradzić jego nazwiska. Dodał tylko, że wciąż trwają analizy w tej sprawie. _ Są ożywione dyskusje wewnątrz naszego środowiska, czy to powinien być przedstawiciel struktur rządowych, czy bardziej osoba związana z samorządami _ - powiedział Struzik. Według niego nazwisko kandydata PSL na prezydenta Warszawy będzie znane w najbliższych dniach.

Wiceprezes PSL, minister pracy Jolanty Fedak zachęca kobiety do uczestnictwa we władzy samorządowej.

POSŁUCHAJ JOLANTY FEDAK:

Po konferencji prasowej Struzik powiedział PAP, że PSL zdecydowało się wystawić swojego kandydata na prezydenta Warszawy, żeby przełamać upowszechnioną opinię, że partia ma tylko poparcie na wsi i prowincji. _ Uważamy, że stolica jest bardzo dobrym przykładem, którym możemy pokazać, że mamy dobrych, sensownych ludzi. Każda szanująca się partia powinna bowiem dawać swoim wyborcom jak najszerszą ofertę _ - dodał.

W ramach kampanii samorządowej PSL planuje przeprowadzić siedem konferencji tematycznych. Pierwsza z nich odbędzie się w piątek w Warszawie i będzie dotyczyć roli kobiet w samorządach. _ Inni o parytetach mówią, my te parytety realizujemy faktycznie _ - powiedział Struzik, dodając, że partia wystawia cztery kandydatki w wyborach prezydentów w dużych miastach, a na Mazowszu z siedmiu list do sejmiku pięć otwierają również kobiety.

bEDkssNF

Kolejne konferencje PSL w ramach kampanii samorządowej będą - według Struzika - poświęcone m.in. polityce miejskiej, transportowej, edukacji, zdrowiu i kulturze.

bEDkssOa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)