Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ludwik Dorn przystąpił do Solidarnej Polski

0
Podziel się:

Polityk, który wszedł do Sejmu z list PiS-u, złożył już deklarację członkostwa w klubie ziobrystów.

Ludwik Dorn przystąpił do Solidarnej Polski
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wbrew swoim wcześniejszym zapowiedziom polityk, który w ostatnich wyborach dostał się do Sejmu z list PiS-u, dołączył do klubu ziobrystów.

aktualizacja 12:32

Ludwik Dorn jest od dzisiaj członkiem klubu parlamentarnego Solidarna Polska. W imieniu klubu zabrał głos w debacie po informacji premiera w sprawie przyszłości Unii Europejskiej.

Dotychczas Ludwik Dorn był posłem niezrzeszonym, do Sejmu wszedł z listy Prawa i Sprawiedliwości. Z ramienia tej partii był w 2007 roku marszałkiem Sejmu, a wcześniej wicepremierem i szefem MSWiA. Jest posłem nieprzerwanie od 1997 roku. W poprzedniej kadencji, po usunięciu z PiS w 2008 roku, współtworzył koło parlamentarne Polska Plus.

Po przejściu Dorna do Solidarnej Polski, klub ten liczy 20 posłów. Liczba posłów niezrzeszonych zmalała do dwóch - bez przynależności klubowej pozostają Ryszard Galla i Jarosław Tomasz Jagiełło.

Polityk złożył już deklarację członkostwa w klubie. Ludwik Dorn, wyrzucony kilka lat temu z Prawa i Sprawiedliwości, przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi ponownie związał się z macierzystym ugrupowaniem.

Do Sejmu wszedł z list PiS, jednak nie wstąpił do jego klubu parlamentarnego. Pogłoski, o tym że Dorn ma zamiar przystąpić do klubu utworzonego przez zwolenników wyrzuconych z PiSu Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego, pojawiały się już od pewnego czasu w sejmowych kuluarach, jednak sam poseł pod koniec listopada stanowczo stwierdził, że nie planuje wejść do Solidarnej Polski.

O ziobrystach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t87283.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/marek;jurek;nowym;sprzymierzencem;ziobry;daje;mu;czas,202,0,977866.html) Nowy sprzymierzeniec Ziobry. Daje im czas Szef Prawicy RP Marek Jurek deklaruje, że jeśli Solidarna Polska będzie zainteresowana rekonstruowaniem polskiej prawicy, to możliwa będzie szersza współpraca obu formacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/solidarna;polska;wkrotce;dolaczy;do;nas;kilku;parlamentarzystow;pis,212,0,975572.html) Będą kolejne transfery z PiS do Ziobrystów O przejściu parlamentarzystów do klubu Solidarnej Polski dzisiaj we Wrocławiu mówiła także jedna z liderek sejmowego ugrupowania Beata Kempa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t158031.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;ziobrysci;chcieli;przegranej;pis,109,0,970861.html) Kaczyński: PiS może wygrać następne wybory Prezes PiS przekonuje członków partii, że partia musi się _ wyleczyć _ z poważnej choroby.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)