Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łukaszenka poleci na pogrzeb Chaveza

0
Podziel się:

Żałoba na Białorusi. Media usunęły z anten programy rozrywkowe. Niewykluczone, że w przyszłości jednej z ulic Mińska zostanie nadane imię Hugo Chaveza.

Łukaszenka poleci na pogrzeb Chaveza
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Prezydent Aleksander Łukaszenka osobiście weźmie udział w pogrzebie Hugo Chaveza. Białoruska agencja prasowa „Biełta” przypomina, że obu przywódców łączyły bliskie więzi.

Prezydent Białorusi postanowił pojechać do Caracas na pogrzeb prezydenta Chaveza mimo czekającego go szeregu międzynarodowych spotkań. Z powodu wyjazdu do Wenezueli przełożone zostało uroczyste przyjęcie z udziałem prezydenta Łukaszenki poświęcone Dniu Kobiet.

Wcześniej Aleksander Łukaszenka polecił, aby z powodu śmierci Hugo Chaveza na 3 dni opuścić do połowy masztów flagi na urzędach państwowych na Białorusi. Jednocześnie rozgłośniom radiowym i kanałom telewizyjnym rekomendowano, aby usunęły z anten programy rozrywkowe. Niewykluczone, że w przyszłości jednej z ulic Mińska zostanie nadane imię Hugo Chaveza.

Czytaj więcej w Money.pl
Wenezuela: spory o prezydenturę Władzę przejął tymczasem dotychczasowy wiceprezydent, Nicolas Maduro, co spotkało się z krytyką nie tylko opozycji.
Chavez nie żyje, Castro milczy. A przyjaźnili się Człowiek numer dwa kubańskiego reżimu, Miguel Diaz-Canel zapewnił Wenezuelczyków o głębokim smutku w związku ze śmiercią prezydenta.
Hugo Chavez nie żyje. Rządził Wenezuelą od 1999 roku Prezydent Wenezueli miał 58 lat, od dwóch chorował na raka.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)