Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
radosław sikorski
02.11.2010 15:49

Łukaszenka zapewnił, że wybory będą demokratyczne

Łukaszenka spotkał się z ministrami spraw zagranicznych Polski i Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)

Prezydent Białorusi zapewnił w Mińsku, że zaplanowane na 19 grudnia wybory prezydenckie będą zgodne z europejskimi standardami. Aleksander Łukaszenka spotkał się w stolicy Białorusi z ministrami spraw zagranicznych Polski i Niemiec. Radosław Sikorski i Guido Westerwelle przybyli z przesłaniem do elit białoruskich by przeprowadziły transparentne wybory.

Aleksander Łukaszenka powiedział, że Białoruś nie jest zainteresowana tym, by wybory były nieprzejrzyste i mogły je zakwestionować międzynarodowe organizacje.

- _ Chcę was zapewnić, że wybory będą przeprowadzone według najlepszych demokratycznych standardów. Nie mamy interesu w tym, by wybory były nieprzejrzyste, by wybory mogły być zakwestionowane przez międzynarodowe organizacje _- stwierdził prezydent Białorusi.

Aleksander Łukaszenka twardo podkreślił, że jeszcze nigdy na Białorusi nie zdarzyło się, by wybory były niedemokratyczne.

Radosław Sikorski powiedział, że trzyma prezydenta Białorusi za słowo, iż wybory będą demokratyczne.

- _ Polska jako sąsiad Białorusi i członek Unii Europejskiej, jest zaintersowana tym, by Białoruś podzielała europejskie wartości, takie jak demkoracja czy przestrzeganie praw mniejszości narodowych _ - powiedział Sikorski.

Radosław Sikorski wyraził nadzieję, że najbliższe wybory będą lepsze niż poprzednio. Na co białoruski prezydent odpowiedział, że na pewno będą, bowiem chcą tego Polska i Niemcy.

Szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle zwrócił uwagę, że Unia Europejska chciałaby, by Białoruś była nie tylko dobrym sąsiadem, ale także dobrym partnerem. Zapewnił, że Niemcy są zainteresowane pogłębianiem relacji gospodarczych, ale chcą również zwrócić uwagę na potrzebę przestrzegania praw człowieka, wyższości prawa i rozwoju demokratycznych procesów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t40134.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/bialorus;chce;fabryki;chinskich;samochodow,12,0,615436.html) Białoruś chce fabryki chińskich samochodów Wartość inwestycji koncernu motoryzacyjnego Cherry to około 260 mln dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chiny;zainwestuja;na;bialorusi;3;5;mld;dolarow,233,0,690665.html) Chiny zainwestują na Białorusi 3,5 mld dolarów Umowy podpisała w Pekinie delegacja pod przewodnictwem Alaksandra Łukaszenki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t100163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kazachstan;rosja;i;bialorus;zlaczone;unia;celna,255,0,640255.html) Kazachstan, Rosja i Białoruś złączone unią celną Do Eurasecu chcą jeszcze dołączyć Tadżykistan i Kirgistan.
Tagi: radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz