Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Madoff w areszcie domowym

0
Podziel się:

Oskarżonemu o zdefraudowanie 50 miliardów dolarów grozi 20 lat więzienia.

Madoff w areszcie domowym
(PAP/EPA)
bECMkZyt

*Amerykański sąd zaostrzył warunki zwolnienia za kaucją dla Bernarda Madoffa, obwinianego o zdefraudowanie 50 miliardów dolarów w zarządzanym funduszu inwestycyjnym. Madoff otrzymał zakaz opuszczania swego apartamentu na Manhattanie. *
Sam Madoff zgodził się na zaostrzone warunki, które obejmują też 24-godzinny nadzór przez ochronę oraz monitoring video wejścia do apartamentu.

Madoff zaakceptował również rozszerzenie przez sąd katalogu zamrożonych aktywów i powołanie zarządcy komisarycznego dla jego firmy inwestycyjnej.

Sąd uzasadniał, że zaostrzenie warunków zwolnienia jest konieczne, aby zapobiec dalszym szkodom i ucieczce rekina nowojorskiej finansjery.

bECMkZyv

ZOBACZ JAK DZIAŁAŁ BERNARD MADOFF (ang):

Sprawa defraudacji zatacza coraz szersze kręgi: amerykańska organizacja księgowych bada firmę audytorską, która zatwierdzała bilanse funduszu Madoffa.

70-letni Bernard Madoff to twórca i były szef nowojorskiego elektronicznego rynku papierów wartościowych Nasdaq. Ostatnio zarządzał firmą Bernard L. Madoff Investment Securities, będącą równocześnie funduszem inwestycyjnym i firmą handlującą papierami wartościowymi. Oskarżany jest o stworzenie gigantycznej piramidy finansowej i zdefraudowanie 50 miliardów dolarów. Grozi mu do 20 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

bECMkZyW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)