Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małżonka Havla zaapelowała do Czechów

0
Podziel się

Jutro rano kondukt żałobny przewiezie trumnę z ciałem Vaclava Havla ze Starego Miasta na Hradczany.

Małżonka Havla zaapelowała do Czechów
(PAP/EPA)
bDzsdbhN

Małżonka zmarłego byłego prezydenta Vaclava Havla zaapelowała do Czechów o jak najliczniejszy udział w jutrzejszym kondukcie. Jutro rano kondukt żałobny przewiezie trumnę z ciałem Vaclava Havla ze Starego Miasta na Hradczany.

Dagmar Havlova w wydanym dziś przez media komunikacie zaprosiła mieszkańców stolicy i innych czeskich miast do udziału w kondukcie z trumną z ciałem byłego prezydenta Vaclava Havla. Orszak żałobny przejedzie ulicami Liliovą, od byłego kościoła św. Anny, Karlovą, przez Most Karola , Malą Stranę, a stamtąd ulicą Nerudovą na Hradczany.

Kondukt żałobny w asyście żołnierzy wyruszy o ósmej rano ze Starego Miasta. Trumna zostanie złożona na lawecie armatniej, tej samej, na której przewożono zwłoki pierwszego prezydenta Republiki Czechosłowackiej Tomasza Masaryka w roku 1937.

bDzsdbhP

Zaprzęg składać się będzie z sześciu karych koni arabskich. Wybrano je w najlepszej czeskiej stadninie w Kladrubach. Kondukt pogrzebowy z ciałem Vaclava Havla będzie największym we współczesnej historii Czech. W pogrzebie Tomasza Masaryka wzięło udział ponad sto tysięcy ludzi.

Czytaj więcej o żałobie po Vaclavie Havlu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t199520.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/od;dzis;zaloba;narodowa;w;czechach,121,0,993401.html) Żałoba narodowa. Przyjedzie Bill Clinton? Pogrzeb Vaclava Havla odbędzie się w piątek w południe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t134807.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polskie;osobistosci;o;havlu;przyjaciel;wielki;europejczyk,165,0,992677.html) Havel "wielkim Europejczykiem" i "przyjacielem Polski" Polscy politycy i artyści wspominają zasługi Vaclava Havla dla budowania demokracji w naszej części Europy.
bDzsdbiq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)