Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Maraton w Berlinie. Jest nowy rekord świata

0
Podziel się

Kenijczyk Wilson Kipsang poprawił poprzedni rekord aż o piętnaście sekund.

Maraton w Berlinie. Jest nowy rekord świata
(PAP/EPA)
bEpPKHyZ

Jest nowy rekord świata w maratonie. Podczas dzisiejszego biegu w Berlinie Kenijczyk Wilson Kipsang pokonał dystans ponad 42 kilometrów w czasie dwóch godzin, trzech minut i dwudziestu trzech sekund.

31-letni Kenijczyk poprawił rekord świata o piętnaście sekund. Dotychczasowy najlepszy rezultat należał do innego Kenijczyka Patricka Makau, który ustanowił go dwa lata temu, także w Berlinie, który jest uważany za jeden z najszybszych wśród światowych maratonów.

Dzisiejszy zwycięzca dostanie za wygraną 40 tysięcy euro. Za pobicie rekordu świata dostanie dodatkowo 50 tysięcy. Maraton w Berlinie został zorganizowany po raz 40. W biegu udział wzięło ponad 40 tysięcy osób ze 119 krajów.

bEpPKHzb
Czytaj więcej w Money.pl
Maraton Warszawski wygrał Polak Yared Shegumo ma etiopskie pochodzenie. Olimpijski dystans przebiegł w 2 godziny 10 minut i 34 sekundy.
Po wyborach mówi o podwyżce podatków Wolfgang Schaeuble w wywiadzie dla tygodnika _ Die Zeit _ nie wykluczył, wbrew przedwyborczym zapowiedziom, zgody na podwyżkę podatków dla najbogatszych.
bEpPKHzC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)