Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mecom chce odkupić Rzeczpospolitą

0
Podziel się:

Brytyjska firma złożyła ministrowi skarbu propozycję przejęcia pozostałych udziałów w wydawnictwie.

Mecom chce odkupić Rzeczpospolitą
(PAP/EPA)

Brytyjski fundusz Mecom chce odkupić od skarbu państwa przedsiębiorstwo, do którego należy prawie połowa udziałów w Presspublice, wydawcy między innymi _ Rzeczpospolitej _ i _ Życia Warszawy _.

_ Puls Biznesu _ dotarł do informacji o skierowanym do ministerstwa skarbu liście brytyjskiej firmy, która jest większościowym udziałowcem Presspubliki. W piśmie miała się znaleźć propozycja podjęcia rozmów w sprawie sprzedaży udziałów w Państwowym Wydawnictwie Rzeczpospolita.

Prezes Presspubliki, Truls Velgaard podkreśla, że brytyjski udziałowiec _ Rzeczpospolitej _ ma zamiar umacniać się na polskim rynku. Dodaje, że Mecom chce kupić udziały bezpośrednio, ale nie wyklucza też innych rozwiązań. Wcześniej, resort skarbu zapowiadał skierowanie udziałów w wydawnictwie do obrotu publicznego.

Prezes Presspubliki podkreśla, że nie widzi potrzeby zmian w kierownictwie _ Rzeczpospolitej _. - _ Próba zmiany redaktora naczelnego przez nowe kierownictwo ministerstwa skarbu byłaby niepokojąca _ - mówi _ Pulsowi Biznesu _.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)