Notowania

kryzys w hiszpanii
18.06.2010 15:38

MFW wierzy w hiszpańską gospodarkę

Szef MFW Dominique Strauss-Kahn dobrze ocenia plan antykryzysowy Zapatero.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Posunięcia antykryzysowe rządu hiszpańskiego _ będą bardzo pożyteczne _, jeśli zostaną wdrożone - ocenia szef *Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn (na zdjęciu) po spotkaniu z premierem Hiszpanii Jose Lusiem Rodriguezem Zapatero.*

_ - Już teraz widzę, że trwają takie wysiłki _ - dodał, odnosząc się do planów redukcji deficytu publicznego i reform strukturalnych zapowiedzianych przez rząd Hiszpanii.

Zaznaczył, że kluczowe znaczenie ma zapowiedziana przez rząd reforma rynku pracy, jest bowiem _ niebywałe _, by bezrobocie rosło w Hiszpanii tak szybko przy każdym kryzysie gospodarczym. Strauss-Kahn pochwalił też generalnie posunięcia oszczędnościowe podejmowane przez państwa europejskie z uwagi pod wpływem kryzysu gospodarczego oraz decyzję o upublicznieniu wyników analizy wypłacalności banków, która jest _ istotna dla całkowitej przejrzystości _.

Zapatero powiedział, że zapewnił szefa MFW, iż _ rząd hiszpański jest w pełni zdeterminowany wprowadzić w życie wszystkie bez wyjątku _zatwierdzone środki, by wykazać, że _ Hiszpania jest w stanie przezwyciężyć kryzys _.

Dzień wcześniej Zapatero zdementował doniesienia prasowe, że Hiszpania jako następna po Grecji miałaby wystąpić do partnerów w UE o pomoc finansową, uznając je za _ niczym nie poparte plotki _. Zapewnił, że wizyta Strauss-Kahna w Madrycie nie ma z tym związku.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: kryzys w hiszpanii, mfw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz