Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
31.08.2008 18:10

Miedwiediew: Rosja nie zaakceptuje hegemonii USA

Rosyjski prezydent uważa, że decyzji w polityce światowej nie może podejmować tylko jedno państwo - USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w wywiadzie dla rosyjskich stacji telewizyjnych Kanał Pierwszy, Rossija i NTV, że Moskwa nie chce konfrontacji i nie zamierza się izolować.

Miedwiediew powiedział też, że Rosja nie zaakceptuje ładu światowego, w którym decyzje podejmuje jedno państwo - USA.

Rosyjski prezydent po raz kolejny oznajmił również, że decyzje Rosji w sprawie Osetii Płd. i Abchazji miały zapobiec ludobójstwu.

Zapowiedział też, że przygotowywane układy Moskwy z Cchinwali i Suchumi będą zawierały zapisy o poparciu ze strony Rosji w sferze gospodarczej, socjalnej i militarnej.

ZOBACZ TAKŻE:

Równocześnie prezydent Rosji oświadczył, że decyzja jego kraju o uznaniu niepodległości Osetii Południowej i Abchazji, dwóch samozwańczych republik na terytorium Gruzji, jest nieodwracalna.

Prezydent nie wykluczył, że w razie potrzeby Rosja uchwali specjalne ustawy o sankcjach dyplomatycznych i ekonomicznych przeciwko innym krajom.

Miedwiediew zapowiedział również, że polityka zagraniczna Rosji pod jego rządami będzie się opierała na pięciu fundamentalnych zasadach: obronie życia rosyjskich obywateli, priorytecie prawa międzynarodowego, wielobiegunowości świata, rozwoju przyjaznych relacji z innymi państwami i współpracy z zaprzyjaźnionymi regionami.

Tagi: rosja, miedwiediew, usa, gruzja, abchazja, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz