Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miller: państwo nie zapewnia ochrony zdrowia obywateli

0
Podziel się:

Państwo polskie nie wypełnia dziś jednego ze swoich podstawowych obowiązków.

Miller: państwo nie zapewnia ochrony zdrowia obywateli
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESOSdYR

Państwo polskie nie wypełnia dziś jednego ze swoich podstawowych obowiązków - nie zapewnia ochrony zdrowia i życia własnych obywateli - ocenił w sobotę w Warszawie szef SLD Leszek Miller podczas spotkania _ Przywrócić odpowiedzialność państwa za zdrowie _.

W ogólnopolskim spotkaniu w Sejmie ws. służby zdrowia biorą udział także m.in. rzecznik SLD ds. zdrowia Marek Balicki, b. wiceminister zdrowia za rządów SLD dr Janusz Opolski, posłowie Sojuszu i przedstawiciele rad wojewódzkich partii.

Miller przypomniał, że w piątkowym głosowaniu nad wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności rząd premiera Donalda Tuska obronił się. _ - Ale państwo w obszarze ochrony zdrowia już wcześniej podało się do dymisji _ - ocenił szef Sojuszu. Według niego państwo polskie nie wypełnia dziś jednego ze swoich podstawowych obowiązków - nie zapewnia ochrony zdrowia i życia własnych obywateli.

bESOSdYT

Lider SLD ocenił, że obecnie prawie wszystkie podmioty w obszarze ochrony zdrowia poza szpitalami są prywatne. _ - Stało się tak, dlatego, że przez wiele ostatnich lat rządząca prawica mami Polaków, że to, co prywatne, z gruntu jest lepsze. Ale okazało się, że tak nie jest _ - dodał Miller. Podkreślił, że przekształcenie szpitali nie chroni przed zadłużaniem, natomiast ogranicza dostęp do usług zdrowotnych.

_ - Zadaniem SLD jest przywrócenie odpowiedzialności państwa w obszarze ochrony zdrowia _ - dodał polityk. Zapowiedział, że SLD w czerwcu przedstawi dotyczący tego program.

Balicki ocenił, że państwo nie odpowiada na zjawisko dynamicznego starzenia się społeczeństwa. _ - Wchodzimy w dramatyczne wyzwanie dla państwa, dla polityki społecznej, nie tylko dla ochrony zdrowia _ - mówił. Krytykował także system organizacji sytemu ochrony zdrowia oraz braki w kadrze lekarzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Miller żąda wyjaśnień od partyjnego kolegi Szef SLD oczekuje odpowiedzi czy polityk zamierza angażować się w konkurencyjny projekt polityczny.
Służba zdrowia znowu pod ostrzałem Będzie kolejna rewolucja? - _ Chodzi o umiejętne posłużenie się skalpelem, aby wyciąć rozmaite patologie - _mówi Leszek Miller.
Polaków czekają podwyżki? "Na przykład wzrost VAT-u" Zdaniem byłego premiera, rząd wspiera kryzys zamiast z nim walczyć.
bESOSdZu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)