Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
15.09.2010 13:02

Minister sprawiedliwości pogania Rosjan w sprawie Smoleńska

Kwiatkowski: Powinni zrozumieć, że to wyjątkowe śledztwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Minister Sprawiedliwości uważa, że rosyjska prokuratura badająca przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem powinna systematycznie przekazywać dokumenty polskim śledczym. *

Krzysztof Kwiatkowski oczekuje, że strona rosyjska uwzględni, że postępowanie związane z wypadkiem samolotu Tu 154M ma dla Polski charakter wyjątkowy.

POSŁUCHAJ MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI:

Minister Sprawiedliwości przypomniał, że w sierpniu uzyskał jako pierwszy od swojego rosyjskiego odpowiednika Aleksandra Konowałowa deklarację, że do polskich prokuratorów trafią kolejne dokumenty

Krzysztof Kwiatkowski nie chciał ocenić, jak - jego zdaniem - do tej pory układa się współpraca polskich i rosyjskich prokuratorów.

Ławrow obiecał Skorskiemu kolejne partie dowodów

Na początku września minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, przebywając w Warszawie, zapewnił , że przygotowywana jest duża grupa dokumentów, które w kolejnej partii zostaną przekazane polskiej prokuraturze.

Szef polskiego MSZ - tu Radosław Sikorski potwierdzał wówczas, że w najbliższym czasie śledczy powinni otrzymać od Rosjan kilkaset tysięcy stron dokumentów. W ostatni poniedziałek szef MSWiA Jerzy Miller, który kieruje pracami komisji badającej okoliczności katastrofy polskiego TU-154M, deklarował, że dwie partie dokumentów, które komisja otrzymała w ostatnich dniach, nie są jeszcze kompletną dokumentacją z Rosji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t97422.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;w;sprawie;smolenska;z;poslizgiem,77,0,674893.html) Raport w sprawie Smoleńska z poślizgiem Rządowy zespół badający katastrofę hamowany przez Rosjan.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t95099.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;siega;po;amerykanskiego;eksperta,90,0,674906.html) Macierewicz sięga po amerykańskiego eksperta Kuschner: Smoleńska katastrofa to punkt zwrotny w historii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t110481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zaostrzenie;kursu;pis;strategia;czy;trauma,191,0,675007.html) Zaostrzenie kursu PiS: strategia, czy trauma? Politycy nie są zgodni w ocenie celów działania Jarosława Kaczyńskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;o;lotach;do;katynia;byly;identyczne,135,0,675207.html) Sikorski o lotach do Katynia: były identyczne Szef MSZ podkreśla, że standardy bezpieczeństwa wizyt prezydenta i premiera były takie same.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, śledztwo, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz