Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Misja w Afganistanie. Niemcy zostaną o rok dłużej

0
Podziel się:

Niemiecki parlament przedłużył do końca lutego 2014 r. zgodę na udział Bundeswehry w Międzynarodowych Siłach Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie.

Misja w Afganistanie. Niemcy zostaną o rok dłużej
(v3 media/CC/Flickr)
bEJrEJVN

Niemiecki parlament Bundestag przedłużył do końca lutego 2014 roku rok zgodę na udział Bundeswehry w Międzynarodowych Siłach Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie. Niemiecki kontyngent zmniejszy się w tym czasie z 4 500 do 3 300 żołnierzy.

Za przedłużeniem obecności Bundeswehry w Afganistanie głosowało 435 deputowanych ze wszystkich klubów parlamentarnych, oprócz Lewicy, która konsekwentnie sprzeciwia się wszelkim zagranicznym misjom wojskowym z udziałem Niemiec.

111 parlamentarzystów głosowało przeciwko, 39 wstrzymało się od głosu. Każde użycie sił zbrojnych poza granicami kraju wymaga w Niemczech zgody parlamentu. Posłanka FDP Elke Hoff podkreśliła w czasie debaty, że do zadań Bundeswehry, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo na północy Afganistanu, będzie należało zorganizowanie bezpiecznego wycofania oddziałów wszystkich państw działających w tej części kraju.

bEJrEJVP

Wszystkie zagraniczne jednostki bojowe mają zostać wycofane z Afganistanu do końca 2014 roku. Planuje się jednak pozostawienie personelu kontynuującego szkolenie sił afgańskich. Eksperci szacują, że po 2014 roku w Afganistanie pozostanie nadal co najmniej 1 000 niemieckich żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy się wycofują. Będzie 30-proc. redukcja Niemiecki rząd przyjął nowy mandat dla sił Bundeswehry w Afganistanie, przewidujący ograniczenie kontyngentu z około 4700 obecnie do 3300 żołnierzy.
Polscy komandosi ujęli groźnego terrorystę Mułła Saeed Rahman należał do najbardziej poszukiwanych przestępców. Podejrzewany jest o ataki na siły afgańskie i ISAF.
NATO wycofuje wojska. Poufne rozmowy Przedstawiciele afgańskiego rządu, talibów i innych frakcji w tym tygodniu spotkają się w okolicach Paryża, by omówić przyszłość Afganistanu.
bEJrEJWq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)