Notowania

mon
20.05.2010 10:17

MON: Nie ma prac nad zmianą systemu odpraw w wojsku

Pogłoski o ewentualnych zmianach krążyły w środowisku wojskowych od dłuższego czasu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

W resorcie obrony narodowej, kierowanym przez Bogdana Klicha, ani poza nim nie toczą się żadne prace dotyczące zmiany zasad i wysokości odpraw oraz wynagrodzeń przysługujących po zakończeniu służby wojskowej - poinformowało MON.

_ - Pojawiające się w tym względzie plotki i spekulacje są absolutnie nieuprawnione. Odczytujemy je jako próbę zdestabilizowania sytuacji w Siłach Zbrojnych _ - powiedział rzecznik MON Janusz Sejmej. _ Takich prac po prostu nie ma, informację tę powtarzamy od kilku tygodni _ - dodał rzecznik.

Pogłoski o ewentualnych zmianach krążyły w środowisku wojskowych od dłuższego czasu. W czwartek posłowie sejmowej komisji obrony pytali o nie szefa MON Bogdana Klicha.

_ - Chciałbym złożyć deklarację, że żadne prace w sprawie zmiany zasad i wysokości wynagrodzeń po zakończeniu zawodowej służby wojskowej nie są prowadzone _ - zapewniał parlamentarzystów minister.

Według _ Rzeczpospolitej _, w ciągu najbliższych tygodni do cywila może odejść nawet 30 generałów, w tym szefowie zarządów Sztabu Generalnego i dowódcy ze wszystkich rodzajów wojsk. Jeszcze więcej dymisji ma być wśród niższych rangą oficerów. Powodem tego exodusu - jak podaje _ Rz _ - są pogłoski o przygotowywanych przez rząd, a niekorzystnych dla wojskowych zmianach w prawie emerytalnym. Na gorsze ma się zmienić system naliczania odpraw i premii. Według gazety, rząd ma ogłosić projekt w październiku, by wszedł w życie 1 stycznia 2011 roku.

Tagi: mon, armia, wojsko, odprawy, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz