Notowania

msz
28.05.2012 23:36

MSZ ostro krytykuje ambasadora USA za wypowiedź dla studentów

Rosyjskie media piszą, że McFaul obiecał wyrażać się w sposób bardziej dyplomatyczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(oder345nn/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

*Rosyjskie MSZ skrytykowało dziś ambasadora USA Michaela McFaula za jego wypowiedź na spotkaniu ze studentami o polityce Moskwy. Zarzuciło mu brak profesjonalizmu, złamanie etykiety dyplomatycznej i fałszywą interpretację polityki zagranicznej. *

Ambasador McFaul wystąpił w piątek, 25 maja, w Wyższej Szkole Ekonomicznej, gdzie krytykował, m.in. politykę Rosji w Azji Środkowej, mówiąc wręcz, że Rosja zaoferowała pieniądze liderowi Kirgistanu za usunięcie z tego kraju bazy amerykańskiej Manas.

MSZ w swym oświadczeniu napisało, że i to twierdzenie, i prezentacja przez McFaula innych spraw _ stanowią celowe zniekształcenie szeregu aspektów dialogi rosyjsko-amerykańskiego _.

Zdaniem MSZ Rosji równie nieprofesjonalnie zabrzmiały twierdzenia ambasadora McFaula o pewnych _ zależnościach _, które podobno forsuje Rosja przy omawianiu nabrzmiałych problemów międzynarodowych.

_ - Oświadczyć, że podobno proponowaliśmy wymieniać 'Iran na Gruzję', a 'prawa człowieka na Koreę Północną', to znaczy nie rozumieć całkowicie stanowiska Moskwy, w którym kwestie zasadnicze, w tym nierozprzestrzenianie broni jądrowej, to bezsprzeczny priorytet i one nie podlegają żadnym targom _ - pisze MSZ Rosji.

Rosyjskie media piszą, że McFaul obiecał wyrażać się w sposób bardziej dyplomatyczny.

Czytaj więcej w Money.pl
Tajny plan w sprawie Syrii. Rosja pomoże? Ma to być rozwiązanie wzorowane na transformacji w Jemenie - poinformował _ New York Times _.
Amerykanie nie pozwolą na to Iranowi. Będzie atak Minister obrony Leon Panetta grozi i mówi wprost o użyciu siły.
Krwawa masakra. Rozejm tylko na papierze USA potępiły atak syryjskich sił rządowych w mieście Hula, w którym zginęło ponad 90 cywilów, jako brutalny akt nielegalnego reżimu.
Tagi: msz, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz