Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mucha zwalnia szefów Centralnego Ośrodka Sportu

0
Podziel się:

Wojna podjazdowa w instytucji podległej minister sportu.

Mucha zwalnia szefów Centralnego Ośrodka Sportu
(PAP/Jacek Turczyk)
bEUgwnmJ

Minister sportu Joanna Mucha kończy konflikt na stanowiskach kierowniczych w COS. Pełniący obowiązki szefa ośrodka Damian Drobik, radził jej odwołanie swego zastępcy Marka Wieczorka. Ten z kolei skarżył się na swojego szefa.

_ Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha zdecydowała dzisiaj o odwołaniu z funkcji p.o. Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu Pana Damiana Drobika i powierzyła jednocześnie na okres 2 miesięcy pełnienie obowiązków Dyrektora Panu Piotrowi Marszałkowi Dyrektorowi Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Jednocześnie zgodnie z postanowieniami § 5 ust. 4 Statutu Centralnego Ośrodka Sportu Minister Sportu i Turystyki wyraziła zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z dotychczasowym zastępcą dyrektora Panem Markiem Wieczorkiem - _czytamy w komunikacie ministerstwa.

Na czym polegał konflikt? Wiceszef COS zarzuca szefowi utrudnianie wykonywania obowiązków, między innymi poprzez niedopuszczanie do dokumentów finansowych instytucji. Marek Wieczorek oddał się w związku z tym do dyspozycji minister sportu. P.o. dyrektor Marek Drobik twierdzi, że jego zastępca ma wszelkie pełnomocnictwa, a jest po prostu niekompetentny.

bEUgwnmL

- _ Jego krótkie funkcjonowanie w COS, w którym ja pracuję od wielu lat, pokazało, że to jest człowiek niekompetentny. A ja potrzebuję kogoś na kimś można polegać. Kogoś, kto nie powoła przetargu niezgodnie z zamówieniami publicznymi, wypadku pracowników, nie skontaktuje się z kontrahentem _ - mówił Drobik.

Zastępca szefa COS-u Marek Wieczorek twierdził, że był rugowany dlatego, że jest osobą z zewnątrz, która próbuje w tej instytucji wprowadzić zmiany. Dyrektor Damian Drobik bronił się twierdząc, że w COS-ie nie ma żadnego układu.

Dyrektor Drobik zaznacza także, że minister sportu miała świadomość tego, że konflikt w COS narasta: -_ Zgłaszane było niejednokrotnie, że jest to swego rodzaju kłopot, który może wybuchnąć. Nie było trudno to przewidzieć _ - mówi Drobik.

Czytaj więcej o pracy minister Muchy
90 tys. premii. Minister Mucha nie komentuje Kilka dni temu media doniosły, że trzech prezesów NCS dostało w sumie 90 tysięcy złotych premii.
Joanna Mucha wyznaje miłość. Co z PZPN? Minister sportu zdradza Money.pl swoje plany. _ To nie jest wyzwanie dla ładnej dziewczyny, która ma tylko wyglądać _.
Komisja etyki nie ukarała Joanny Muchy Chodzi o wypowiedź kwestionującą sens operowania 85-latków.
bEUgwnnm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)