Nadal wygrał French Open po raz ósmy

0

Mecz trwał 2 godziny i 16 minut. W drugim secie spotkanie zostało na krótko przerwane po tym, jak na kort wtargnął mężczyzna z racą.

W finale turnieju na kortach Rolanda Garrosa Hiszpan Rafael Nadal (nr 3.) wygrał 6:3, 6:2, 6:3 ze swoim rodakiem Davidem Ferrerem (nr 4.).

To ósmy triumf Nadala w paryskim turnieju. Wcześniej zwyciężał w latach 2005-08 oraz 2010-12. Ferrer zagrał w finale turnieju wielkoszlemowego po raz pierwszy.
Mecz trwał 2 godziny i 16 minut. W drugim secie spotkanie zostało na krótko przerwane po tym, jak na kort wtargnął mężczyzna z racą manifestujący przeciwko małżeństwom tej samej płci.

Jerzy Janowicz walczył, ale... Polak uległ Davidowi Ferrerowi w finale halowego turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu.
Sprinter na korcie tenisowym Sześciokrotny mistrz olimpijski interesuje się nie tylko sportem. Grał w koszykówkę, jest didżejem i kocha reggeae.
One zmierzą się w ćwierćfinale French Open Białoruska tenisistka awansowała do czwartej rundy odbywającego się na kortach im. Rolanda Garrosa turnieju tenisowego French Open.