Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
22.09.2012 19:56

Nagroda za głowę autora antyislamskiego filmu

Mieszkający w Kalifornii domniemany autor filmu opuścił ostatnio swój dom i przebywa w nieznanym miejscu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/RAHAT DAR)

Pakistański minister ds. kolei Ghulam Ahmed Bilour oznajmił w sobotę, że ofiaruje 100 tysięcy dolarów osobie, która zabije reżysera antyislamskiego filmu _ Niewinność muzułmanów _. Wezwał także, by do starań o zabicie reżysera dołączyli się talibowie i Al-Kaida.

_ - Jeśli ktoś go zabije, dam tej osobie nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów _ - powiedział Bilour, określając reżysera filmu jako bluźniercę, a zabicie go jako _ szlachetny czyn _. Dodał też, że gdyby miał okazję, sam dokonałby tego zabójstwa.

Mieszkający w Kalifornii domniemany autor filmu, 55-letni Nakoula Basseley Nakoula, ze względów bezpieczeństwa opuścił ostatnio swój dom i przebywa w nieznanym miejscu.

W sobotę drugi dzień z rzędu trwały w Pakistanie demonstracje przeciwko filmowi; w największej - w stolicy kraju, Islamabadzie, uczestniczyło około 5 tys. ludzi. Manifestacje przebiegały pokojowo, inaczej niż w piątek, gdy protestujący w Peszawarze i Karaczi podpalili budynki, a policja strzelała do uczestników marszów. W zajściach tych zginęło, według najnowszych danych, 21 osób.

Powstały w USA film _ Niewinność muzułmanów _ wywołał w części krajów islamskich falę demonstracji, bowiem obraz obraża - według jego krytyków - islam i Mahometa. W najgwałtowniejszych protestach, 11 września w libijskim Bengazi, zginęło czterech dyplomatów USA, w tym ambasador Stanów Zjednoczonych w Libii.

Czytaj więcej o zamieszkach po antyislamskim filmie
Google nie odpowie za antyislamski film Garcia wczoraj wniosła pozew cywilny przeciwko koncernowi Google i należącemu do niego serwisowi YouTube, w którym umieszczono fragmenty _ Niewinności muzułmanów _.
Niemcom grożą zamieszki. "Trzeba zakazu" Przewodniczący Centralnej Rady Muzułmanów tłumaczy, że w Niemczech spokój publiczny może zostać poważnie zakłócony, jeśli antyislamski film wolno będzie pokazywać.
Płoną flagi i opony. Wzmacniają ochronę Kilka tysięcy osób protestowało w Pakistanie przeciwko wyprodukowanemu w USA antyislamskiemu filmowi Niewinność muzułmanów.
Tagi: pakistan, nagroda, film, muzułmanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz