Notowania

norwegia
01.08.2011 07:51

"Naiwność" rządu Norwegii gorsza od Breivika

Były lider ultraprawicowej partii Front Narodowy Jean-Marie Le Pen oświadczył, że gorsza od masakry Breivika jest naiwność rządu i społeczeństwa Norwegii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(action press/East News)

Były lider ultraprawicowej partii Front Narodowy i jej honorowy prezes Jean-Marie Le Pen oświadczył, że gorsza od masakry, której dokonał Anders Behring Breivik jest _ naiwność _ rządu i społeczeństwa Norwegii wobec imigrantów - napisał wczoraj _ Le Monde _ w wydaniu internetowym.

Rzeź zorganizowaną przez Breivika w Oslo i na wyspie Utoya Le Pen, twórca Frontu Narodowego, nazwał _ wypadkiem _. Określił Norwegię, jako _ mały sympatyczny kraj _, który _ nie zdał sobie sprawy ze światowego zagrożenia, jakim jest masowa imigracja, która jest zasadniczym powodem aktu tego szalonego zabójcy _.

_ - Sytuacja wydaje mi się poważna nie ze względu na ten wypadek, spowodowany przez przejściowe szaleństwo. To, co uważam za groźniejsze w tej historii, to naiwność i bezczynność norweskiego rządu _, _ który nie dopatrzył się źródeł zagrożenia w obecności imigrantów _ - powiedział Le Pen w nagranym na wideo oświadczeniu, zamieszczonym na stronach internetowych jego partii.

22 lipca po zdetonowaniu bomby w Oslo Breivik udał się na wyspę Utoya, gdzie otworzył ogień do uczestników obozu młodzieżowego, organizowanego przez Partię Pracy premiera Jensa Stoltenberga. W obu tych atakach zginęło w sumie 77 osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t153317.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/breivik;ujawni;swoje;plany;jesli;rzad;poda;sie;do;dymisji,27,0,883995.html) Zamachowiec domaga się dymisji rządu Sprawca podwójnego zamachu z 22 lipca Anders Behring Breivik domaga się ze swej celi również dymisji sztabu generalnego oraz abdykacji króla Norwegii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t38310.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;zamachach;w;norwegii;rosnie;poparcie;dla;socjalistow,204,0,883916.html) Po zamachach rośnie poparcie dla rządu Norwegowie odwracają się za to od populistycznej prawicowej Partii Postępu, do której należał Breivik.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t153275.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ojciec;breivika;nie;chce;juz;rozmawiac;o;terroryscie,235,0,882923.html) Nie chce już mówić o Breiviku. Ma dość Ojciec Andresa Behringa Breivika, który przyznał się do zabicia 76 osób w Norwegii, nie chce już rozmawiać o swoim synu terroryście.
Tagi: norwegia, breivik, prawica, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz