Notowania

Najnowszy sondaż. PiS rzuca PO na kolana

Tak wielkiej przewagi partii Jarosława Kaczyńskiego nad ugrupowaniem Donalda Tuska jeszcze nie było.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Rośnie przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską. W sondażu Millward Brown dla _ Faktów _ TVN partia Jarosława Kaczyńskiego ma 35 procent poparcia, a PO - 26 procent. W porównaniu z poprzednim badaniem PiS zyskał 4 punkty procentowe, a Platforma straciła 6.

Pozostałe partie - SLD, Ruch Palikota i Polskie Stronnictwo Ludowe zdobywają po 1 punkcie proc. więcej - kolejno: 10 proc, 6 proc. i 5 proc.

Ankietowani zostali także zapytani, czy premier jest w stanie znaleźć argumenty i podjąć działania, które mogą poprawić te wyniki. Aż 65 proc. odpowiedziało nie, a tylko 28 proc. tak. 7 proc. badanych stwierdziło, że nie wie.

Gowin zamiast Tuska na czele PO?Jak wynika z tego samego sondażu Millward Brown, 36 proc. badanych przyznaje, że lepszym szefem Platformy Obywatelskiej byłby Jarosław Gowin. Były minister sprawiedliwości wygrywa tym samym z Donaldem Tuskiem. 28 proc. ankietowanych, stwierdziło, że wolałoby premiera jako przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. 36 proc. ankietowanych nie miało zdania w tej kwestii.

Telefoniczny sondaż przeprowadzono 3 lipca na reprezentatywnej próbie 1001 dorosłych Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
"PO przegrywa ze sobą, a nie z PiS" Przewaga PiS nad PO może być trwała. Nie wynika to ze zwiększonej aktywności ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, lecz z błędów rządu Donalda Tuska.
Kłopoty Platformy. To początek jej końca? Sondaż CBOS wskazuje na wygraną PiS. Na Prawo i Sprawiedliwość gotowe jest głosować 26 proc. ankietowanych, na PO 23 procent.
Tagi: sondaż poparcia dla partii, sondaż, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz