Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Najpierw afera korupcyjna. Teraz wielki ślub

0
Podziel się:

Były premier Czech Petr Neczas poślubił byłą szefową swego gabinetu Janę Nagyovą.

Na zdj. Petr Neczas
Na zdj. Petr Neczas (ec.europa.eu)

Uroczystość zawarcia związku małżeńskiego przeprowadzono na zamku koło Pragi - poinformowała dzisiaj agencja CTK.

Nagyova była jedną z kluczowych postaci afery korupcyjnej, za której sprawą w czerwcu upadł centroprawicowy rząd Neczasa. Kilku osobom ze szczytów władzy zarzucono wtedy łapownictwo i nadużycie uprawnień służbowych. Nagyovą oskarżono m.in. o to, że zleciła wywiadowi wojskowemu inwigilowanie żony Neczasa, matki jego czworga dzieci.

Gdy wybuchł skandal, Neczas oznajmił, że rozwodzi się z żoną i przyznał się do romansu z szefową swojego gabinetu. Zeznał, że o _ aktywności Nagyovej _ nie wiedział. Jej proces z oskarżenia o nadużycie władzy ma się rozpocząć w listopadzie. Agencja dpa odnotowuje w tym kontekście, że również w Czechach małżonkowie mogą odmówić zeznań, które by ich nawzajem obciążały.

Czytaj więcej w Money.pl
Parlament się rozwiąże? Pierwszy raz w historii Czesi chcą jak najszybszych wyborów. Jeśli dojdzie dziś do samorozwiązania izby, wyraźnie wzrośnie siła prezydenta Milosza Zemana.
Aresztowanie w wielkiej aferze korupcyjnej W sprawę zamieszane są największe giganty farmaceutyczne i zatacza ona coraz szersze kręgi.
Afera korupcyjna. 200 tys. euro łapówki i ... Osobie pełniące funkcje publiczną, która przyjmie korzyść materialną lub jej obietnicę, grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)