Notowania

romney
31.07.2012 07:28

Najważniejszy moment wizyty Romney'a w Polsce

Pierwszy raz od 20 lat Polskę odwiedza kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pierwszy raz od 20 lat Polskę odwiedza kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co prawda kandydat nie jest jeszcze oficjalnie zatwierdzony przez swoją partię, ale ponieważ nie ma już konkurentów, wiadomo, że stanie się to w sierpniu na konwencji Partii Republikańskiej.

Mitt Romney, bo o nim mowa, zmierzy się z Barackiem Obamą w listopadowych wyborach w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj po południu republikański polityk przyleciał do Gdańska, a dzisiaj gości w Warszawie. Jego wizyta w Polsce potrwa dobę i zakończy się dzisiaj po 14.00.

Romney przyleciał do Polski na zaproszenie Lecha Wałęsy i to właśnie spotkanie z byłym prezydentem Polskie jest najważniejszym punktem wizyty amerykańskiego kandydata.Obaj politycy przypadli sobie do gustu.

- _ Jestem bardzo zadowolony, wyznajemy podobne wartości _ - mówi Wałęsa. Podkreśla jednak, że ciepłe przyjęcie Romney'a nie oznacza, że oficjalnie poprze tego kandydata. - _ Ja mogę sympatyzować, ale nie mogę się mieszać w wewnętrzne sprawy _ - dodał.

Słowa Lecha Wałęsy wynikają między innymi z tego, że jest on najbardziej rozpoznawalnym polskim politykiem w Stanach. Możemy więc być pewni, że zdjęcia ze spotkania z Wałęsą ukażą się w kampanii prezydenckiej kandydata republikanów.

Czytaj więcej w Money.pl
Mitt Romney dziś w Polsce. Znamy prawdziwy cel wizyty Kandydat na prezydenta USA spotka się z najważniejszymi politykami. Ale eksperci nie mają wątpliwości co do charakteru tych spotkań.
Romney w Polsce. Zaspokoi ciekawość Tuska? Premier Tusk chce poznać poglądy Romney'a na to, co się dzieje w Europie i na sprawy, które dotyczą Polski.
Tagi: romney, polska, wizyta, wałęsa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz