Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napieralski kandydatem SLD na prezydenta

0
Podziel się

Decyzję podjął zarząd krajowy partii. Wyboru dokonano jednogłośnie.

Napieralski kandydatem SLD na prezydenta
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDTXYFhh

Decyzję podjął zarząd krajowy partii. Wyboru dokonano jednogłośnie._ - Polityka musi być inna niż obecnie. Chciałbym by była ona merytoryczna, by spory dotyczyły spraw a nie ludzi - _ mówił Grzegorz Napieralski.

aktualizacja 19.34* *

_ - Patrzę w przyszłość, która jest dla mnie bardzo ważna. Pamiętajmy jednocześnie o historii, o tym co pozostawili nam Jerzy Szmajdziński, Jolanta Szymanek-Deresz i Izabela Jaruga - Nowacka _ - mówił Napieralski po ogłoszeniu decyzji zarządu.

bDTXYFhj

_ - Wyboru dokonano jednogłośnie _ - poinformował poseł Ryszard Kalisz.

Wybór nowego kandydata Sojuszu był konieczny po śmierci wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. To on miał walczyć o urząd prezydenta RP z ramienia SLD.

Kandydata, którego wskazał zarząd krajowy SLD, będzie jeszcze musiała zatwierdzić konwencja wyborcza partii.

Olejniczak: Teraz jest jeden lider

_ - Kiedyś liderów było dwóch, teraz jest jeden i to on powinien startować _ - mówił przed wejściem na spotkanie Wojciech Olejniczak pytany o to, kto powinien być kandydatem lewicy na prezydenta.

bDTXYFhp

Były szef Sojuszu Wojciech Olejniczak bez wahania wskazywał Grzegorza Napieralskiego.

Wcześniej pojawiały się też nazwiska Ryszarda Kalisza i Marka Siwca.

Nieoficjalnie wielu działaczy SLD przyznawało, że to szef partii Grzegorz Napieralski powinien stanąć do walki o fotel prezydencki. O 16 miało miejsce spotkanie szefa SLD Grzegorza Napieralskiego z szefami regionów.

bDTXYFhq

Wybory prezydenckie obędą się 20 czerwca, a do poniedziałku kluby mają czas na rejestrację komitetu wyborczego w Państwowej Komisji Wyborczej.

ZOBACZ TAKŻE:

Raporty Money.pl
*"Polska oszalała". Co czeka nas po tragedii? * Ogłaszając, że para prezydencka pochowana zostanie na Wawelu, ustami kardynała Dziwisza rozpoczęto prezydencką kampanię wyborczą. Do dziś nikt nie chce się przyznać do podjęcia tej decyzji, choć rozpętała ona wojnę polsko – polską.
*Kampania wyborcza rozpoczęta * Politycy i obserwatorzy sceny politycznej - z którymi rozmawiał Money.pl - nie mają złudzeń: kampania wyborcza rozpoczęła się w momencie ogłoszenia decyzji o pochówku pary prezydenckiej w podziemiach katedry na Wawelu.
bDTXYFhK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)