Notowania

grzegorz napieralski
03.12.2010 16:06

Napieralski: Premier zachował się niegodnie

Zdaniem lidera SLD debata o subwencjach dla partii ma odwrócić uwagę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że dyskusją o finansowaniu partii politycznych premier chce odciągnąć opinię publiczną od poważnych problemów w państwie. _ Premier Donald Tusk wprowadza Polaków w błąd i gra na emocjach - _dodaje Napieralski. *

Sejm - wbrew postulatom szefa rządu - postanowił, że subwencje dla partii politycznych nie zostaną zawieszone ani od przyszłego roku, ani w latach 2012-2013. Premier zapowiedział jednak, że w Senacie PO będzie chciała przywrócić rozwiązania ustawowe, które radykalnie ograniczą finansowanie partii politycznych.

_ _ - Premier chce dzisiaj absolutnie tą debatą o finansowaniu partii politycznych odsunąć oczy Polaków od podnoszenia podatków i od poważnych problemów, które są w służbie zdrowia oraz w całej gospodarce, bo bezrobocie rośnie _ - _powiedział Napieralski.

Szef Sojuszu jako nieuczciwe ocenił działania Tuska, który - jak podkreślił - z jednej strony chce zabrać pieniądze partiom politycznym, które są fundamentem demokracji i przyczyniły się do wejścia Polski do UE i NATO, a z drugiej zwiększa wydatki na rządowe kancelarie.

_ _ - Budżet kancelarii premiera zwiększa się na przyszły rok ze 105 mln zł do 118 mln. Pytam: dlaczego zmienia się tak wysoko? Jeżeli premier chce być uczciwy, niech zacznie oszczędności od siebie, tj. od kancelarii premiera, prezydenta i kancelarii poszczególnych ministerstw _ - _podkreślił Napieralski.

Lider SLD za niegodne uznał zachowanie premiera, który powiedział, że historia korupcji w Polsce to historia wszystkich partii. Jak mówił, najciszej w tej sprawie powinni siedzieć posłowie PiS.

_ _ - Nieuczciwe jest to, co dzisiaj zrobił premier. Zachował się niegodnie, jako premier Rzeczypospolitej Polskiej, wychodząc dzisiaj na mównicę i atakując wszystkich parlamentarzystów oraz oskarżając ich o jakieś dziwne konszachty. Nie ma tu konszachtów ani żadnej nieczystej gry. Jest tak naprawdę rzecz istotna - to dbanie o standardy i dbanie o to, aby uczciwie rozmawiać _ - _zaznaczył Napieralski.

Jednocześnie zadeklarował, że jeżeli premier chce rozmawiać o szukaniu oszczędności, to on jest gotowy do takiej rozmowy. - _ Ale patrzmy na to kompleksowo, usiądźmy do stołu rozmów, ale uczciwe _ - powiedział szef SLD.

Czytaj w Money.pl

_ _

Tagi: grzegorz napieralski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz