Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Napieralski: Są bogaci i nic nie wiedzą o zwykłych problemach

0
Podziel się:

Tak szef SLD mówi o Komorowskim i Kaczyńskim.

Napieralski: Są bogaci i nic nie wiedzą o zwykłych problemach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Kandyduję na prezydenta, by stworzyć alternatywę dla PO i PiS, by patrzeć w przyszłość, by zadbać o sprawy młodych ludzi - mówił podczas niedzielnego kongresu młodzieżówki swej partii - Federacji Młodych Socjaldemokratów, szef SLD Grzegorz Napieralski.

FMS wybrała w niedzielę nowe władze - kierownictwo Federacji objęła warszawska radna Paulina Piechna-Więckiewicz.

**

Kondrat: Znane osobistości nie pomogą kandydatom**
Jak ocenił Napieralski, wizje Polski kandydatów PO - Bronisława Komorowskiego i PiS - Jarosława Kaczyńskiego niczym się od siebie nie różnią. _ - Co wie Jarosław Kaczyński, który od wielu, wielu lat mieszka w pięknej willi na Żoliborzu? Co wie Bronisław Komorowski, który ma piękny apartament? Co wie o problemach młodych ludzi, którzy chcą mieć swoje wymarzone mieszkanie i muszą brać strasznie wielki kredyt hipoteczny, który ich przygniata i przeraża? _ - pytał kandydat Sojuszu.

_ - Co oni wiedzą o tym, kiedy szaleje bezrobocie i młodzi ludzie podchodzą w swoim zakładzie pracy i patrzą na listę zwolnień i jakie emocje targają tymi młodymi osobami - czy na tej liście się znaleźli czy nie? _ - dodał Napieralski.

Jak ocenił, Komorowski i Kaczyński od 20 lat _ jedyne, co zmieniają, to miejsce w polskim parlamencie _.

Napieralski podkreślił, że kandyduje na prezydenta z dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że 10 kwietnia w katastrofie pod Smoleńskim zginął poprzedni kandydat Sojuszu Jerzy Szmajdziński, a po drugie: by _ zakończyć spór między PiS a PO _.

Kandydat SLD opowiedział się za wprowadzeniem całkowicie bezpłatnych studiów wyższych, darmowego internetu i laptopa dla każdego ucznia. Upomniał się też o neutralność światopoglądową polskich szkół.

_ - Mamy dzisiaj w szkole katechetę, często nawet więcej niż jednego, a dlaczego nie ma gabinetu lekarskiego, pielęgniarki, pedagoga, psychologa? O to powinniśmy walczyć, bo to dzisiaj w szkole jest potrzebne. Szkoła powinna być świecka, neutralna światopoglądowo _ - mówił kandydat Sojuszu.

Zaproponował ponadto stworzenie w naszym kraju _ edukacyjnej Doliny Krzemowej _. _ _

_ - Chciałbym, by powstał specjalny krajowy ośrodek wiedzy, gdzie młodzi, bardzo zdolni ludzie, mogliby się rozwijać, promować swoje pomysły. Tak, aby te pomysły rozwijały naszą gospodarkę, bo przecież dzisiaj gospodarka jest i musi być oparta na wiedzy _ - podkreślił Napieralski.

Obiecał też, że zrobi wszystko, by - jak to kilka lat temu zapowiadała PO - młodzi Polacy, którzy wyjechali do pracy za granicą, wrócili do kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)