Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Napieralski zrzeknie się szefostwa SLD

0
Podziel się:

- Koncepcja Grzegorza Napieralskiego zbankrutowała - tak komentuje wynik wyborczy SLD Wojciech Olejniczak.

Napieralski zrzeknie się szefostwa SLD
(PAP/Leszek Szymański)
bFeeEjDp

Po ukonstytuowaniu się parlamentu odbędzie się kongres SLD, podczas którego wybrany zostanie nowy przewodniczący partii. - _ Chciałem poinformować, że nie będę brał udział w wyborach na nowego szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej _ - powiedział Grzegorz Napieralski.

Takie słowa padły z ust lidera Sojuszu Grzegorza Napieralskiego. - _ Koncepcja Grzegorza Napieralskiego zbankrutowała _ - tak komentuje wynik wyborczy SLD Wojciech Olejniczak.

Były szef Sojuszu wylicza, że błędem było podpisanie przedwyborczego porozumienia z BCC, a także zły program wyborczy i brak komunikacji wewnętrznej w partii. W ocenie Olejniczaka, źle ułożone zostały także listy wyborcze.

bFeeEjDr

- _ Mieliśmy też ogromne wpadki personalne. Grzegorz Napieralski i jego ekipa ponosi za to odpowiedzialność. Mając ogromne pieniądze ze sprzedaży nieruchomości partii ponieśliśmy ogromną porażkę _ - mówi Olejniczak.

POSŁUCHAJ WOJCIECHA OLEJNICZAKA:

Według Wojciecha Olejniczaka, SLD będzie trzeba zbudować od nowa, a on gotowy jest pracować na rzecz partii.

Z list SLD do Sejmu nie dostali się najprawdopodobniej: Marek Wikiński i Katarzyna Piekarska. Grzegorz Napieralski osiągnął w Szczecinie słaby wynik 6,4 proc. głosów, tymczasem jedynka PO z tego miasta Bartosz Arłukowicz 26 proc.. Ryszard Kalisz zdobył w Warszawe ponad 5 proc. głosów, a Janusz Palikot ponad 9 proc.

bFeeEjDx

Rozliczenia w SLD w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t20799.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czystka;w;warszawskich;szeregach;sld,167,0,740007.html) Czystka w warszawskich szeregach SLD? Po przegranej Olejniczaka, szykują się wybory nowych władz i programu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t123484.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czas;rozliczen;w;sld;poleca;glowy;za;wynik;w;warszawie,73,0,725577.html) Czas rozliczeń w SLD. Polecą głowy za wynik w Warszawie? W styczniu może dojść do nadzwyczajnego zjazdu partii.
bFeeEjDS
KOMENTARZE
(0)