Notowania

catherine ashton
28.02.2012 06:25

Narkotyki w Meksyku. Unia Europejska pomoże zwalczać mafię

UE będzie starała się pomagać meksykańskim władzom zarówno szkoląc odpowiednie formacje policyjne, jak i uczestnicząc w działaniach rozpoznawczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Unia Europejska zaoferowała Meksykowi pomoc w walce z kartelami narkotykowymi, które praktycznie kontrolują pewne obszary kraju przy granicy z USA.

Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton (na zdj.) przedstawiła na posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE projekt współpracy z władzami meksykańskimi w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej.

Catherine Ashton, która podczas wizyty w Meksyku w tym miesiącu spotkała się z prezydentem tego kraju Felipe Calderonem, w rozmowie z dziennikarzami nazwała zwalczanie gangów narkotykowych w tym kraju _ niezwykle skomplikowaną sprawą _.

Unia Europejska będzie starała się pomagać meksykańskim władzom zarówno szkoląc odpowiednie formacje policyjne, jak i uczestnicząc w działaniach rozpoznawczych.

W Meksyku liczbę śmiertelnych ofiar walk między gangami narkotykowymi oraz zamordowanych przez nie policjantów i osób cywilnych w latach 2006-2011 określa się łącznie na około 60 tysięcy.

Czytaj więcej o narkotykach w Meksyku
Przejęli narkotyki za ponad 300 mln dolarów Meksykańska armia skonfiskowała 15 ton syntetycznych narkotyków, głównie metamfetaminy.
Rozpuszczał ludzi w kwasie. Teraz posiedzi Dawny szef meksykańskiego kartelu Tijuana i jeden z najpotężniejszych baronów narkotykowych lat 90. Benjamin Arellano Felix przyznał się do ściągania haraczy i prania brudnych pieniędzy w USA.
Podziemna kolejka z marihuaną do Stanów Tunel, który służył do szmuglowania narkotyków z Meksyku do USA, odkryto w południowej Kalifornii.
Tagi: catherine ashton, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz