Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nastoletni zamachowiec-samobójca zabił 10 osób

0
Podziel się:

Do zamachu doszło na północnym-zachodzie Afganistanu.

Nastoletni zamachowiec-samobójca zabił 10 osób
(PAP/EPA)

Nastoletni zamachowiec-samobójca zabił co najmniej 10 osób i ranił 30 w zamachu, do którego doszło na rynku w regionie Chwaja Sabz Posz w prowincji Farjab na północnym-zachodzie Afganistanu - poinformowały w piątek lokalne władze.

W zamachu poważnie ranny został wysoki rangą miejscowy urzędnik. Afgańskie media informują, że celem ataku był samochód wiozący przewodniczącego rady prowincji. Według gubernatora prowincji zamachowiec miał 16 lat.

Poziom przemocy w Afganistanie jest najwyższy od obalenie w 2001 roku reżimu talibów. Rebelianci rozszerzają ataki poza swoje tradycyjne bastiony na południu i wschodzie kraju na dotychczas relatywnie spokojne regiony na północy i zachodzie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;krytykuje;wypychanie;talibow;chce;zmiany;taktyki,63,0,705087.html) Rosja krytykuje wypychanie talibów. Chce zmiany taktyki Moskwie nie podoba się sposób prowadzenia walk przez NATO w Afganistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t114582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walki;w;pakistanie;zginelo;szesciu;islamistow,218,0,699354.html) Walki w Pakistanie: Zginęło sześciu islamistów Rebelianci zaatakowali stacjonujących w regionie Orakzai żołnierzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t84707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/islamisci;groza;niech;sie;wycofaja;zanim;wroca;trupy,20,0,697364.html) Islamiści grożą: Niech się wycofają, zanim wrócą trupy Ekstremiści grożą Bułgarii. Twierdzą, że ten kraj może być celem ataku.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)