Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nauczyciele i lekarze na uliach Aten

0
Podziel się:

Protestują przeciwko planom łączenia szkół i szpitali w celu redukcji kosztów.

Nauczyciele i lekarze na uliach Aten
(PAP/EPA)

Nauczyciele ze szkół państwowych i lekarze zatrudnieni w szpitalach zastrajkowali w Grecji, protestując przeciwko planowanym przez rząd cięciom nakładów na oświatę i służbę zdrowia.

Związki zawodowe, zrzeszające pracowników oświaty i służby zdrowia zaplanowały na popołudnie demonstracje w Atenach w proteście przeciwko planom łączenia szkół i szpitali w celu redukcji kosztów.

Środa jest też drugim dniem strajku lekarzy pracujących w systemie pomocy społecznej; domagają się oni zmiany swych okresowych kontraktów na bezterminowe umowy o pracę.

Przed bankructwem w ubiegłym roku Grecję ochronił pakiet ratunkowy MFW i UE w wysokości 110 mld euro. Warunkiem tej pomocy były drakońskie oszczędności budżetowe, które jednak wywołują regularne protesty świata pracy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t96001.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/60;tys;osob;protestuje;w;atenach,42,0,617002.html) 60 tys. osób protestuje w Atenach W pożarze wznieconym przez demonstrantów zginęły trzy osoby.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t129470.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajk;generalny;w;grecji;z;aten;nie;polecisz,208,0,776656.html) Strajk generalny w Grecji. Z Aten nie polecisz Stoją pociągi, promy, metro i autobusy. Do protestów przyłączyli się lekarze, nauczyciele i kontrolerzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t100297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;znow;manifestowali;przeciwko;cieciom,29,0,674333.html) Grecy znów manifestowali przeciwko cięciom W Salonikach premier zapowiedział politykę społeczną na przyszły rok.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)