Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Netzel chce rekordowego odszkodowania od państwa

0
Podziel się:

Były szef PZU stracił stanowisko po tym jak oskarżono go o utrudnianie śledztwa w sprawie afer gruntowej i przeciekowej.

Netzel chce rekordowego odszkodowania od państwa
(PZU/Materiały prasowe)

Były szef PZU za rządów PiS domaga się 10 milionów 229 tysięcy 620 złotych od Skarbu Państwa. To zadośćuczynienie za oskarżenia o współudział w aferach _ gruntowej _ i _ przeciekowej _.

Pełnomocnik Jaromira Netzla złożył w Sądzie Rejonowym Warszawa - Śródmieście wniosek o zawezwanie do próby ugodowej Skarbu Państwa.

Adwokat Maciej Socha powiedział, że na tę kwotę składają się dwa elementy - szkoda majątkowa i kwota służąca zadośćuczynieniu.

POSŁUCHAJ ADWOKATA:

3 miliony złotych miałyby być przekazane dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz dla fundacji zajmującej się walką z narkomanią.

Maciej Socha dodał, że Jaromir Netzel gotowy jest całą tę kwotę przekazać na cele charytatywne.

POSŁUCHAJ ADWOKATA:

Trzy lata temu Jaromir Netzel został zwolniony ze stanowiska prezesa PZU w wyniku afer, które wtedy wybuchły - gruntowej i przeciekowej. Był zatrzymany pod zarzutem utrudniania śledztwa. W maju tego roku prokuratura stwierdziła, że Netzel nie popełnił żadnego przestępstwa.

Netzel twierdzi, że w tej sprawie padł ofiarą manipulacji. _ - Przypuszczam, że to się stało dlatego, że byłem niewygodny dla Zbigniewa Ziobry _ - mówi.

Pismo, jakie składa dzis w sądzie ma 20 stron. Wytyka w nim manipulacje podporządkowanej Ziobrze prokuratorskiej ekipy.

Netzel wylicza też straty, jakie przyniosło mu _ wmanewrowanie _ w 33-miesięczne śledztwo: utracone zdrowie, straty finansowe i utratę wizerunku.

Kwota, jaką żąda Netzel jest rekordowa, ale w pozwie nie odnosi się on do utraty stanowiska prezesa PZU, tylko strat wynikających z prowadzenia kancelarii adwokackiej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t102325.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/netzel;przed;komisja;byly;naciski,202,0,647626.html) Netzel przed komisją: Były naciski Były prezes PZU twierdzi, że obiecywano mu utrzymanie stanowiska za zeznania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t86297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/miliony;odszkodowania;za;upadlosc;jtt,75,0,599371.html) Miliony odszkodowania za upadłość JTT Skarb Państwa zapłaci funduszowi MCI ponad 38 milionów złotych za upadłość firmy JTT.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t74603.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ponad;66;mld;zl;tyle;odszkodowan;zadamy;od;panstwa,193,0,537537.html) Ponad 66 mld zł. Tyle odszkodowań żądamy od państwa Największe roszczenia ma Eureko. Domaga się 35,6 mld zł. W toku jest 2,5 tysiąca spraw.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)