Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nielegalny wywóz 50 miliardów dolarów w Rosji

0
Podziel się:

Szef Banku Centralnego twierdzi, że pieniądze mogą być przeznaczane na opłacanie handlu narkotykami, bronią i łapówki dla urzędników oraz biznesmenów.

Nielegalny wywóz 50 miliardów dolarów w Rosji
(swanksalot/CC/Flickr)
bFeKOqER

Z Rosji nielegalnie wywieziono w ubiegłym roku prawie 50 miliardów dolarów. Przepływ kapitału na zagraniczne konta może kontrolować jedna grupa przestępcza. Tak uważa szef Banku Centralnego Rosji - Siergiej Ignatiew.

Wywóz pieniędzy z Rosji odbywa się poprzez różnego rodzaju firmy powiązane ze sobą zobowiązaniami płatniczymi. Szef Banku Centralnego twierdzi, że pieniądze mogą być przeznaczane na opłacanie handlu narkotykami, bronią i łapówki dla urzędników oraz biznesmenów. W jego opinii, żmudna praca wyśledzenia kanałów przepływu gotówki pozwoli na ustalenie osób odpowiedzialnych.

Dziennik _ Wiedomosti _ poprosił o komentarz do tej sprawy funkcjonariuszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, którzy oświadczyli, że na razie nic nie wiedzą o funkcjonowaniu jakiejś jednej grupy przerzucającej pieniądze za granicę. Dodali też, że tego typu operacje nie są możliwe bez udziału bankierów zajmujących wysokie stanowiska.

bFeKOqET
Czytaj więcej o kradzieżach bankowych w Money.pl
Pracownik banku ukradł klientom 800 tys. zł Kary 4,5 roku więzienia domaga się prokurator dla 24-letniego byłego pracownika kutnowskiego banku, oskarżonego o wyłudzenie z kont klientów niemal 800 tys. zł.
Napady na banki przestały się opłacać Statystyczny złodziej ucieka z łupem w wysokości 12 706 funtów. Jest to nieco poniżej półrocznej statystycznej pensji, a ryzyko wpadki jest coraz wyższe - twierdzą naukowcy.
W sprytny sposób obrabowali bank w stolicy Przed rokiem do banku w centrum Warszawy przyszedł mężczyzna, który - legitymując się dowodem osobistym klienta - zerwał lokatę, na której znajdowało się 3,2 mln zł.
bFeKOqFu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)