Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm na świecie
08.12.2011 16:35

Niemcy: Zatrzymano podejrzanego o terroryzm

Halil S. jest podejrzewany o to, że wspierał finansowo i logistycznie trzech innych domniemanych terrorystów z tzw. komórki z Duesseldorfu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Niemiec podejrzewany o przynależność do organizacji terrorystycznej powiązanej z Al-Kaidą został zatrzymany w Bochum - poinformowała niemiecka prokuratura federalna. *

- _ 27-letni Halil S. został zatrzymany w Bochum, na zachodzie Niemiec, pod zarzutami przynależności do organizacji terrorystycznej i przygotowywania zamachu _- oświadczył rzecznik prokuratury Marcus Koehler.

Halil S. jest podejrzewany o to, że wspierał finansowo i logistycznie trzech innych domniemanych terrorystów z tzw. komórki z Duesseldorfu, której przypisuje się powiązania z Al-Kaidą. Trzej mężczyźni - Marokańczyk oraz dwaj Niemcy, z których jeden ma też paszport marokański, a drugi ma również obywatelstwo irańskie - zostali zatrzymani w kwietniu bieżącego roku pod zarzutem planowania zamachu w Niemczech.

Istnieją przesłanki, że zatrzymany w czwartek mężczyzna chciał dokończyć przerwane przez nich prace nad bombą odłamkową - podała prokuratura. Miał m.in. zdobyć fałszywe dokumenty, a następnie pod nieprawdziwym nazwiskiem wynająć liczne mieszkania na terenie Zagłębia Ruhry, by prowadzić w nich przygotowania do zamachu.

Prokuratura zastrzegła w komunikacie, że dotychczas nie znaleziono substancji wybuchowej ani broni.

_ - Przypadek ten (zatrzymanie Halila S.) pokazuje, że Niemcy i cała Europa wciąż znajdują się na celowniku islamskich terrorystów _ - powiedział niemiecki minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich. _ - Dlatego też musimy pozostać czujni _ - podkreślił.

Czytaj więcej o Al-Kaidzie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t97534.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szef;al-kaidy;w;pakistanie;zabity;przez;usa,228,0,910564.html) To wylęgarnia terrorystów. Zabili szefa Al-Szahri został zabity w Waziristanie, na obszarach plemiennych na północnym zachodzie Pakistanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t75341.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;chce;rekrutowac;dzieci;animowana;bajka,214,0,878038.html) Al-Kaida zrobiła bajkę. Prawie jak u Disneya Produkcja przedstawia sceny, w których młodzi bojownicy popełniają zabójstwa i napady.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t139165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;proznia;przywodztwa;w;al-kaidzie,226,0,829154.html) USA: Próżnia przywództwa w Al-Kaidzie Po śmierci Osamy bin Ladena Al-Kaida nie ma odpowiedniego kandydata na jego następcę - ocenia New York Times.
Tagi: terroryzm na świecie, niemcy, al-kaida, terroryzm, terrorysta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz