Notowania

niemcy
13.03.2012 14:06

Niemieccy narodowcy ścigani

Wszczęto śledztwo przeciwko 33 osobom w wieku od 17 do 33 lat, wobec 24 osób wydano nakazy aresztowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomás Fano/CC/Flickr)

Policja w Niemczech przeprowadziła rewizje w budynkach i pomieszczeniach, zajmowanych przez środowiska skrajnie prawicowe - poinformowała prokuratura w Koblencji.

Wszczęto śledztwo przeciwko 33 osobom w wieku od 17 do 33 lat, wobec 24 osób wydano nakazy aresztowania.

Akcja policyjna objęła Nadrenię-Palatynat, Nadrenię Północną-Westfalię, Badenię-Wirtembergię i Turyngię. Funkcjonariusze sił specjalnych policji przeszukali m.in. projekt mieszkalny _ Brunatny Dom _ w mieście Bad Neuenahr-Ahrweiler na zachodzie Niemiec, który - według policji - był główną kwaterą organizacji _ Aktionsbuero Mittelrhein _, uznanej przez prokuraturę za organizację przestępczą.

Organizacja planowała akcje przeciwko członkom ugrupowań lewicowych w regionie i poza nim, zbierała i publikowała informacje o grupach lewackich. Według prokuratury tworzono w ten sposób _ atmosferę nienawiści i podsycano obawy _.

Osoby, przeciwko którym wszczęto śledztwo, podejrzane są o utworzenie organizacji o charakterze przestępczym i spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała, a także naruszenie spokoju publicznego i wykorzystywanie zakazanych symboli.

Według policji dzisiejsza akcja nie ma związku z wykrytą w zeszłym roku sprawą neonazistowskiej grupy terrorystycznej Narodowosocjalistyczne Podziemie (NSU), odpowiedzialnej za zamordowanie dziewięciu imigrantów i niemieckiej policjantki.

Czytaj więcej o problemach Niemiec
Bardzo dobre wiadomości z Niemiec Niemieckie ministerstwo gospodarki chwali się ważnymi danymi.
Merkel ogranicza suwerenność Niemiec Postanowienia paktu ograniczają części suwerennych uprawnień Bundestagu w kwestii decydowania o sprawach budżetowych.
Wielki strajk: stoi metro, zamknięte urzędy Pracownicy sektora publicznego w Niemczech rozpoczęli w poniedziałek serię strajków ostrzegawczych, domagając się podwyżek wynagrodzeń o 6,5 proc.
Tagi: niemcy, narodowcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz