Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nigeria: Boko Haram poniosło poważne straty

0
Podziel się:

W tym roku bojówki Boko Haram zaczęły atakować poza muzułmańską północą kraju i wzięły na cel chrześcijan.

Nigeria: Boko Haram poniosło poważne straty
(S Martin/CC/Flickr)

Nigeryjska armia zabiła 35 członków Boko Haram, ugrupowania islamskich radykałów, odpowiedzialnego m.in. za ataki na chrześcijan w Nigerii - poinformowały nigeryjskie źródła wojskowe.

Według nich, _ 35 terrorystów zostało zabitych i kilku aresztowanych _ podczas operacji wojskowej w Damaturu, stolicy stanu Yobe, w północno-wschodniej Nigerii.

Ruch Boko Haram - nigeryjskich talibów - powstał 10 lat temu i dąży do utworzenia państwa islamskiego w północnej części Nigerii. W ciągu ostatnich dwóch lat w atakach i zamachach Boko Haram zginęło ponad tysiąc ludzi.

W tym roku bojówki Boko Haram zaczęły atakować poza muzułmańską północą kraju i wzięły na cel chrześcijan. Podkładają bomby w kościołach lub atakują wiernych zbierających się na modlitwy.

Czytaj więcej w Money.pl
Nigeria negocjuje z bojówkami Boko Haram Jest to pierwszy przypadek, kiedy władze Nigerii potwierdzają fakt prowadzenia negocjacji z terrorystami.
Zamach bombowy podczas wielkanocnej mszy Dotychczas nikt nie przyznał się do ataku. Podejrzewa się jednak radykalnych islamistów z organizacji Boko Haram.
Libijczycy walczą z islamskimi milicjami Demonstranci skandują _ Libia, Libia _, _ Nigdy więcej Al-Kaidy _. Sa ofiary.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)