Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nigeria. Kolejne ataki na chrześcijan

0
Podziel się:

Co najmniej sześć osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w niedzielę w najnowszych atakach na chrześcijańskie kościoły w centralnej i północno-wschodniej Nigerii.

Nigeria. Kolejne ataki na chrześcijan
(S Martin/CC/Flickr)

Co najmniej sześć osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w niedzielę w najnowszych atakach na chrześcijańskie kościoły w centralnej i północno-wschodniej Nigerii. Do przeprowadzenia ataków przyznało się radykalne islamistyczne ugrupowanie Boko Haram.

W mieście Dżos leżącym w środkowej części kraju, na linii podziału między zamieszkaną w większości przez muzułmanów północą a chrześcijańskim południem, zamachowiec samobójca wjechał samochodem na teren Chrystusowego Kościoła Wybranego i zdetonował bombę - poinformował przedstawiciel tamtejszej policji.

Według policji i armii zginęło tam czterech ludzi, a także zamachowiec; ponad 40 innych jest rannych.

Bilans ofiar może wzrosnąć, ponieważ wiele osób zostało ciężko rannych.

Z kolei w mieście Biu, w północno-wschodnim stanie Borno, uzbrojeni napastnicy otworzyli ogień w czasie nabożeństwa odprawianego w lokalnym języku hausa. Śmierć poniosły dwie osoby.

Rzecznik ugrupowania Boko Haram oświadczył, że grupa stoi za oboma atakami. Według szacunków agencji AP, Boko Haram tylko w tym roku odpowiada za śmierć ponad 560 osób. Ugrupowanie obiera za cel kościoły, posterunki policyjne i inne obiekty służb bezpieczeństwa, które w północnej Nigerii często są atakowane przez zamachowców samobójców.

Nazwa Boko Haram w języku hausa znaczy _ zachodnia edukacja to świętokradztwo _.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabił w kościele 15 osób. Jest wielu rannych 15 osób zabił, a 40 zranił zamachowiec samobójca, który wjechał samochodem z materiałami wybuchowymi w kościół na obrzeżach Bauchi w Nigerii.
Zamach bombowy podczas wielkanocnej mszy Dotychczas nikt nie przyznał się do ataku. Podejrzewa się jednak radykalnych islamistów z organizacji Boko Haram.
"To atak przeciwko światowemu pokojowi" Odpowiada za niego islamistyczna grupa bojówkarska domagająca się wprowadzenia szariatu w całym kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)