Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowy rozkład PKP. Na razie normalnie

0
Podziel się:

Minister infrastruktury: pierwsze sześć godzin bez zakłóceń. Sprawdź, które pociągi mają opóźnienia.

Nowy rozkład PKP. Na razie normalnie
(PAP/Tomasz Gzell)

40 pociągów wyruszyło rano do 9.00 na trasy według nowego rozkładu jazdy pociągów, który obowiązuje od północy - poinformował rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski. Dodał, że nie odnotowano istotnych utrudnień, mających wpływ na kursowanie pociągów.

Istotne opóźnienie odnotował tylko wjeżdżający do Polski pociąg EuroNight _ Jan Kiepura _, relacji Amsterdam-Warszawa, który wjechał do Polski z 70 minutowym opóźnieniem. W Poznaniu pociąg zmniejszył opóźnienie do 40 minut. _ - Opóźnienie to nie ma związku z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, ani działaniem kolei na terenie Polski _ - napisano w komunikacie. Rzecznik poinformował, że na trasy kolejowe w całym kraju wyruszy w ciągu dnia ponad 3 tysiące pociągów.

Dzisiaj przed południem spokojnie było na największym w kraju Dworcu Centralnym w Warszawie. W hali dworca i w przejściach podziemnych wiszą liczne plakaty z wydrukowanym nowym rozkładem jazdy. Informacje, że obowiązuje nowy rozkład są też wyświetlane na tablicach informacyjnych.

_ - Przyszłam dziś pół godziny wcześniej, bo nie wiedziałam, co mnie na dworcu spotka. Teraz siedzę i czekam na ten pociąg. Jest miło, tylko zimno _ - powiedziała pani Maria, która wybiera się koleją do Białegostoku. Pan Marcin, który przyszedł z synkiem odebrać żonę z pociągu z Katowic jest zaskoczony spokojem panującym na dworcu. _ - Spodziewałem się tłumu ludzi, tymczasem dworzec świeci pustkami _ - dodał.

Minister transportu Sławomir Nowak napisał dzisiaj rano na Twitterze, że _ pierwsze 6 godz. nowego rozkładu jazdy bez zakłóceń. Na Dworcu Centralnym spokój. Incydent na linii 8 (koło Radomia) kolizja z autem - bez ofiar _.

W ubiegłym tygodniu Nowak zapewnił, że zrobi wszystko, by podległe mu spółki były gotowe na wprowadzenie nowego rozkładu i na utrudnienia spowodowane zimą. Zastrzegł, że nie ma takiego wpływu na spółki należące do samorządów i poinformował, że już po ogłoszeniu nowego rozkładu wycofały one 300 połączeń.

Według ministra, na dworcach miały być uruchomione dodatkowe punkty informacyjne i wywieszane aktualne rozkłady jazdy. W zeszłym roku popsuła się internetowa wyszukiwarka połączeń - tym razem serwery zostały wzmocnione, by rozkład mógł sprawdzać 1 mln internautów jednocześnie, a nie jak do tej pory - 90 tysięcy.

Rok temu kolejarze o nowym rozkładzie jazdy pociągów poinformowali ledwie kilka dni przed jego wejściem w życie. Doprowadziło to do bałaganu na kolei. Przewoźnicy nie zdążyli wprowadzić zmian do systemu sprzedaży biletów i pasażerowie nie mogli kupić biletów z wyprzedzeniem.

Do tego popsuła się internetowa wyszukiwarka połączeń, więc nie wiadomo było, o której godzinie i skąd odjeżdżają pociągi. Ponadto atak zimy unieruchomił część pociągów, a wiele kursowało nawet z kilkugodzinnymi opóźnieniami. W tym roku Nowak powołał sztab kryzysowy, w którym - od kilkunastu dni - pracują przedstawiciele spółek kolejowych, by przygotować się do zimy.

Czytaj więcej o PKP w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t98957.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zmiana;rozkladu;jazdy;pociagow;przebiegla;bez;problemow,19,0,987155.html) Nowy rozkład. Doszło do chaosu na kolei? W związku z nowym rozkładem jazdy pociągów w Łódzkiem na tory wyjeżdżać będzie 214 składów spółki Przewozy Regionalne, czyli o 20 mniej na dobę niż dotychczas.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t137354.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pkp;zdecydowaly;kiedy;wprowadza;oplate;dworcowa,196,0,946372.html) Opłata dworcowa. PKP ogłosiły od kiedy Może zostać wprowadzona najwcześniej od ogłoszenia rozkładu jazdy na 2013 rok.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t127003.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/nieogrzane-i-brudne-pociagi-zloz-skarge.html) Szukasz zemsty na PKP? Wyślij tu maila W końcu ktoś odpowie za śmierdzące toalety, chaos w rozkładach i ścisk w wagonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)