Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obama o obozach śmierci. Odniesie się do listu Komorowskiego

0
Podziel się:

Obama użył słów o polskim obozie śmierci podczas wtorkowych uroczystości pośmiertnego uhonorowania Prezydenckim Medalem Wolności Jana Karskiego.

Obama o obozach śmierci. Odniesie się do listu Komorowskiego
(PAP/EPA)

Ambasador USA Lee A. Feinstein powiedział dziś dziennikarzom, że prezydent Barack Obama otrzymał list od prezydenta Bronisława Komorowskiego i wkrótce się do niego odniesie. List dotyczył wypowiedzi prezydenta USA, w której użył określenia _ polski obóz śmierci _.

_ - Mam nadzieję, że możemy coś zrobić w związku z tym incydentem. Możemy wykorzystać tę sytuację, aby wykorzenić takie wyrażenia ze słownika _ - podkreślił Feinstein, który bierze udział we Wrocław Global Forum.

Obama użył słów o _ polskim obozie śmierci _ podczas wtorkowych uroczystości pośmiertnego uhonorowania Prezydenckim Medalem Wolności Jana Karskiego. Mówiąc o bohaterskim kurierze polskiego podziemia, który w czasie II wojny światowej bezskutecznie alarmował Zachód o zagładzie Żydów, Obama powiedział, że kurier podziemia AK _ został przeszmuglowany do Getta Warszawskiego i polskiego obozu śmierci _. Chodziło o hitlerowski obóz przejściowy w Izbicy, gdzie Karski się przedostał, żeby na własne oczy zobaczyć, jak traktowani są przetrzymywani tam Żydzi.

_ - Prezydent Obama i prezydent Komorowski wypracowali bardzo bliskie relacje. Polska i USA są bardzo bliskimi sojusznikami i jak przystało na takie relacje między naszymi prezydentami i krajami, prezydent Obama wkrótce odniesie się do tego listu _ - powiedział Feinstein.

Na pytanie o skierowany do niego list senatora PO Bogdana Klicha w sprawie wprowadzenia w amerykańskich szkołach specjalnego programu o Holokauście, ambasador powiedział, że Klich jest jego przyjacielem i nie tylko wysłał list, ale i dzwonił, aby porozmawiać na ten temat.

Jak dodał, on sam w Polsce mieszka wraz z rodziną od 3 lat i wszyscy oni zostali bardzo ciepło przyjęci w Polsce, gdzie sięgają jego korzenie. _ - Jestem oddany idei wspólnej pracy na rzecz podnoszenia świadomości w Ameryce i na całym świecie, świadomości na temat poświęcenia i odwagi Polaków, którzy ryzykowali swoje życie dla dobra innych współobywateli _ - zaznaczył ambasador.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowe oświadczenie Białego Domu ws. Obamy Chodzi o gafę prezydenta USA z _ polskim obozem śmierci _.
Ostro o Obamie: Ignorancja, arogancja... Europoseł PO Paweł Zalewski ostro komentuje słowa prezydenta USA.
Ciągle czekamy na przeprosiny Obamy. Duży skandal Polska oczekuje przeprosin od prezydenta USA za sformułowanie polski obóz śmierci. Kiedy go użył?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)