Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obrońcy krzyża: Dziś wesprą nas związkowcy

0
Podziel się:

Władze Solidarności nic jednak nie wiedzą o akcji przed Pałacem Prezydenckim.

Obrońcy krzyża: Dziś wesprą nas związkowcy
(PAP/Leszek Szymański)

Obrońcy krzyża przed Pałacem Prezydenckim twierdzą, że po południu przed Pałacem mają się pojawić członkowie Solidarności z Gdańska i Solidarności Rolników Indywidualnych z Rzeszowa. Szef Solidarności Janusz Śniadek nie wyklucza, że _ któraś ze struktur Solidarności _ coś w tej sprawie planuje. On sam jednak nic o tym nie wie.

Według obrońców krzyża, związkowcy przychodząc przed Pałac Prezydencki, będą chcieli wyrazić swoje poparcie dla idei budowy pomnika upamiętniającego ofiary tragedii smoleńskiej w miejscu,w którym stoi krzyż. Dariusz Wernicki ze Społecznego Komitetu Obrony Krzyża zapowiada, że wszystko zostało już uzgodnione. Jak wyjaśnił, będę to działacze związkowi z Rzeszowa, Podkarpacia i z Gdańska.

Obrońcy krzyża zapewniają, że protest na Krakowskim Przedmieściu będzie miał charakter pokojowy. Chodzi jedynie o to - tłumaczą - by pokazać, jak dużym poparciem społecznym cieszy się pomysł budowy pomnika upamiętniającego tragicznie zmarłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim.

O akcji protestacyjnej przed Pałacem Prezydenckim nic nie wie Komisja Krajowa NSZZ _ Solidarność _. Władze związku poinformowały media, że do Komisji Krajowej nie zgłoszono informacji o planowanej na dziś manifestacji w Warszawie.

Przewodniczący NSZZ _ Solidarność _ Janusz Śniadek powiedział, że być może jakaś regionalna struktura postanowiła sama zorganizować manifestację. - _ Ja o tym nic nie wiem _ - zastrzegł Śniadek. Dodał, że związek to nie wojsko i poszczególne komórki mają swobodę.

Biuro prasowe KK NSZZ _ Solidarność _ oficjalnie zaprzeczyło, by to ono organizowało zapowiadaną akcję związkowców przed krzyżem. _ Żadna ze struktur NSZZ Solidarność _ nie zgłosiła Komisji Krajowej informacji o planowanej na dzisiaj akcji protestacyjnej. Według naszej wiedzy do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy również nie zgłoszono informacji o organizowaniu dzisiaj protestu w Warszawie - czytamy w oświadczeniu sygnowanym przez Biuro Prasowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t103108.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obroncy;krzyza;triumfuja;nie;bedzie;przeniesienia,136,0,651144.html) Obrońcy krzyża triumfują: Nie będzie przeniesienia Grupa zwolenników symbolu przed Pałacem Prezydenckim wymogła tę decyzję na kancelarii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t100586.jpeg ) ] (http://news.money.pl/artykul/skoro;spoleczenstwo;chce;krzyza;to;powinien;zostac,174,0,642990.html) "Skoro społeczeństwo chce krzyża, to powinien zostać" Mariusz Błaszczak uważa, że nie wolno narzucać sposobu obchodzenia żałoby.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t74590.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;za;usuniecie;krzyza;odpowiada;prezydent,210,0,675026.html) Miller: Za usunięcie krzyża odpowiada prezydent Były premier uważa, że konflikt w sprawie krzyża pod Pałacem może doprowadzić do tragedii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)