Notowania

wybory prezydenckie 2010
15.06.2010 19:40

Olechowski: Poparcie Cimoszewicza nie dziwi

Andrzej Olechowski przekonuje, że wybory nie powinny rozstrzygnąć się w pierwszej turze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Kandydat na prezydenta Andrzej Olechowski powiedział, że nie dziwi go poparcie udzielone przez Włodzimierza Cimoszewicza kandydatowi PO. _ - Oburzam się jednak, gdy mówi, że wszystko powinno się rozstrzygnąć w pierwszej turze _ - dodał Olechowski.*

Olechowski podkreślił, że Cimoszewicz już od dłuższego czasu deklarował, że poprze tego kandydata, który ma największe szanse powstrzymać Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego dzisiejsza decyzja - o poparciu Bronisława Komorowskiego - go nie dziwi.

_ - O wiele bardziej zaskakujące jest, że politycy tej klasy co Cimoszewicz wzywają Polaków, żeby rozstrzygnęli wybory w pierwszej turze _ - dodał.

W opinii niezależnego kandydata wybory, które odbywają się w dwóch turach, służą debacie demokratycznej, ponieważ w pierwszej turze wyborca może wskazać program, który jest mu najbliższy, a to w istotny sposób wpływa potem na polityków, którzy w drugiej turze chcą zdobyć brakujące im głosy.

_ - Jeśli w pierwszej turze daje się zwycięstwo jednemu z kandydatów, to wtedy pojawia się sygnał, że ufa mu się niemal bezgranicznie. Nie radziłbym ufać bezgranicznie żadnemu z dwóch głównych kandydatów i nie chciałbym, żeby Komorowski lub Kaczyński zwyciężyli w pierwszej turze, bo żaden z nich nie jest dla mnie jednoznacznie tą "jasną stroną mocy" _ - mówił.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Tusk: Komorowski nie chce prywatyzować szpitali ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;komorowski;nie;chce;prywatyzowac;szpitali,67,0,632899.html )
* [ Jurek: Polskie elity za słabo bronią interesów Polski w Unii ]( http://news.money.pl/artykul/jurek;polskie;elity;za;slabo;bronia;interesow;polski;w;unii,156,0,632732.html )
* **[ Wybory prezydenckie 2010 - relacje, opinie i komentarze w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/wybory;prezydenckie;2010.html )**
Tagi: wybory prezydenckie 2010, olechowski, komorowski, cimoszewicz, wybory, prezydenckie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz