Notowania

strefa gazy
09.01.2009 07:24

ONZ wzywa do zawieszenia broni w Strefie Gazy

Za rezolucją w tej sprawie głosowało 14 z 15 członków Rady Bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/MATAN HAKIMI/IDF)

Za rezolucją w tej sprawie głosowało 14 z 15 członków Rady. Stany Zjednoczone wstrzymały się od głosu.

W przyjętej w nocy rezolucji, Rada Bezpieczeństwa ONZ wyraża poważne zaniepokojenie eskalacją przemocy i pogłębiającym się kryzysem humanitarnym w Strefie Gazy. Rada potępia wszelkie akty przemocy przeciwko cywilom i wzywa do natychmiastowego, respektowanego przez obie strony rozejmu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Izrael w krzyżowym ogniu. Rakiety nadleciały z Libanu ]( http://news.money.pl/artykul/izrael;w;krzyzowym;ogniu;rakiety;nadlecialy;z;libanu,230,0,413414.html )
* [ Bush ponownie poparł Izrael. Wini Hamas ]( http://news.money.pl/artykul/bush;ponownie;poparl;izrael;wini;hamas,182,0,412854.html )
* [ Świat jest przeciwny wojnie w Strefie Gazy ]( http://news.money.pl/artykul/swiat;jest;przeciwny;wojnie;w;strefie;gazy,0,0,412672.html )

Rezolucja nie zobowiązuje Izraela do bezzwłocznego wycofania swoich oddziałów ze Strefy Gazy. Izraelskie wojska miałyby opuścić zajęte tereny dopiero po osiągnięciu trwałego zawieszenia broni. W dokumencie nie ma też mowy o wysłaniu do Strefy Gazy międzynarodowych sił obserwacyjnych, o co zabiegały kraje arabskie.

Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice oświadczyła po głosowaniu, że w pełni popiera zapisy rezolucji Rady Bezpieczeństwa. Rice wyjaśniła, że Stany Zjednoczone wstrzymały się od głosu dlatego, że chcą zaczekać na wynik mediacji, jakiej podjęły się Francja i Egipt.

Tagi: strefa gazy, onz, wojna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz