Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Osiem osób zginęło w pożarze w Pradze

0
Podziel się

Spłonął budynek w pobliżu dworca autobusowego Florenc. Ogień ugaszono po kilku godzinach.

Osiem osób zginęło w pożarze w Pradze
(murplejαne * new york,new york/CC/Flickr)
bEhBRVyt

Osiem osób zginęło w nocy w Pradze w pożarze, do którego doszło w pobliżu dworca autobusowego Florenc - poinformowała czeska straż pożarna. Ofiary to najprawdopodobniej bezdomni.

Z palącego się budynku służby ratownicze wyciągnęły dwie osoby. Przyczyna pojawienia się ognia na razie nie jest znana.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze około pół godziny po północy. Gdy dojechali na miejsce, dwukondygnacyjny budynek płonął. Ogień udało się opanować dopiero po kilku godzinach. Interweniowało 10 zastępów straży pożarnej.

bEhBRVyv

Rzeczniczka strażaków Pavlina Adamcova wyjaśniła, że spalona hala techniczna, o powierzchni około 100 metrów kwadratowych, należała do czeskich kolei i była opuszczona. Wewnątrz spali bezdomni.

Istniało poważne zagrożenie, że ogień przeniesie się na pobliski nowy terminal autobusowy - podało czeskie radio publiczne. Rano ruchu autobusów był nadal poważnie utrudniony, zamknięta była też pobliska stacja metra.

Nocny pożar był jednym z najtragiczniejszych w Republice Czeskiej w ostatnich latach. Po raz ostatni w Czechach tak dużą liczbę ofiar śmiertelnych zanotowano w 1995 roku, kiedy płonął praski hotel Olympic. Zginęło wówczas osiem osób, a 34 odniosły obrażenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;rosji;licza;ludzi;bezdomnych;i;cudzoziemcow;tez,142,0,692622.html) W Rosji liczą ludzi. Bezdomnych i cudzoziemców też Dziś rozpoczął się powszechny spis ludności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t92918.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tragiczny;pozar;w;piotrkowie;trybunalskim,62,0,603710.html) Tragiczny pożar w Piotrkowie Trybunalskim Dwie osoby zginęły, a osiem zostało ewakuowanych. Paliła się kamienica.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t103662.jpg ) ] (http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/dym;z;lesnych;pozarow;w;rosji;dotarl;do;kazachstanu,227,0,655331.html) Dym z leśnych pożarów w Rosji dotarł do Kazachstanu Czarna chmura dotarła do miasta Kustanaj, 100 km od granicy.
bEhBRVyW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)