Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
10.09.2011 14:43

Ostre wystąpienie Tuska na konwecji Platformy

Premier zapewniał, że wygrana wyborcza jego partii gwarantuje dokończenie wszystkich projektów, rozpoczętych w ciągu ostatnich czterech lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Na dzisiejszej konwencji programowej PO w Warszawie Donald Tusk zapewniał, że wygrana wyborcza jego partii gwarantuje dokończenie wszystkich projektów, rozpoczętych w ciągu ostatnich czterech lat.

Tusk mówił, że przyszłość Polski nie zależy od ideologicznych eksperymentów, ale od wiary w zmiany na lepsze. Podkreślał, że fundamentem tych zmian powinna być siła Polaków, gotowość do _ nowoczesnego myślenia _ i wiara we własne możliwości.

Premier powiedział, że on i ludzie z jego pokolenia chcą, aby polskie dzieci wychowywały się w innych warunkach, niż on. - _ Polskie dziecko zasługuje na taką samą przyszłość, jak dziecko amerykańskie, angielskie, niemieckie czy francuskie i my do tego doprowadzimy, że tak będzie _ - zapewniał Donald Tusk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SZEFA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ:

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej straszył, że PiS po dojściu do władz zablokuje wszystkie te inwestycje. - _ Nas nie stać na to, aby przyszli znowu ludzie, którzy zamkną nas w kokonie nieufności _ - mówił Tusk, przestrzegając przed powrotem poprzedników do władzy i _ aresztowaniem _ przez nich prowadzonych przedsięwzięć.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

Premier oświadczył także, że jego rząd postawił na współpracę z sąsiadami, a nie na wojnę. W ocenie Tuska dzisiaj trzeba budować polską cywilizację wspólnie z Europą .
Tusk mówił też, że jego konkurenci polityczni nie chcą stanąć do uczciwej debaty.

Wypomniał im, że _ dla nich Europa, te 300 mld złotych, ten wyścig cywilizacyjny, nie ma żadnego znaczenia. Bo oni chcą zatknąć za wszelką cenę biało-czerwoną znowu na kupie gruzów _ - mówił Donald Tusk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREMIERA:

Premier zaapelował do uczestników konwencji o wiarę w zwycięstwo. Podkreślił jednocześnie, że o wiele ważniejsze on triumfu wyborczego, jest_ wygranie następnych 4 lat dla Polski _, co w jego przekonaniu gwarantuje Platforma Obywatelska.

POSŁUCHAJ APELU DONALDA TUSKA:

Na konwencji PO zaprezentowała uaktualniony, liczący 188 stron program wyborczy. To granatowa książka z logo Platformy Obywarelskiej. Tytuł: _ Następny krok. Razem _. Program tworzą cztery rozdziały: innowacyjność i kapital społeczny, rodzina i bezpieczeństwo, wolny obywatel i efektywne państwo oraz stabilna gospodarka. Zaprezentował je szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, który stał na czele zespołu programowego. Nazwał go programem na drugą kadencję rządu Donalda Tuska.

PO obiecuje między innymi wynegocjowanie unijnego budżetu na lata 2014-2020 na poziomie 300 miliardów złotych, wzrost zamrożonych ze względu na kryzys płac z budżetówce. Jest też obietnica _ radyalnego zwiększenia _ ulgi rodzinnej na trzecie i kolejne dziecko. W 2014 roku VAT miałby wrócić do stawki 22 procent. Platforma obiecuje też, że zyski z wydobycia gazu łupkowego będą przeznaczone na bezpieczeństwo przyszłych emerytur.

Czytaj więcej o wystąpieniach w trakcie tej kampanii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t73811.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kwasniewski;wystapi;na;konwencji;sld,139,0,906635.html) Były prezydent zdradzi dziś kogo poprze Kierownictwo partii długo zabiegało u byłego prezydenta o ten ruch. Konwencja ma pokazać jej jedność.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t155958.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/schetyna;mowi;money;pl;co;po;zrobi;z;podatkami;po;wyborach,103,0,904039.html) Schetyna mówi Money.pl, co PO zrobi z podatkami po wyborach Marszałek Sejmu mówi też o tarciach wewnątrz Platformy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t98287.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;kaczynski;nie;jest;piekna;panna;na;wydaniu,252,0,904188.html) Tusk: Kaczyński nie jest piękną panną na wydaniu Premier mówi, że ma dość uganiania się za liderem PiS-u i namawiania go do debaty. _ - Kondycji mu zabrakło, przykro mi z tego powodu - _odpowiada Kaczyński.
Tagi: donald tusk, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz