Notowania

austraia
16.12.2010 12:41

Ostrzejsze kary dla kierowców w Austrii

Zatrzymanie auta, odholowanie na specjalny parking i grzywna dla piratów drogowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Od nowego roku Austria zaostrza przepisy drogowe dla cudzoziemców. W przypadku przekroczenia prędkości policja będzie mogła nie tylko zatrzymać prawo jazdy, ale również samochód. *

Austriacka policja będzie miała większe uprawnienia. Do tej pory mandat za przekroczenie prędkości od 100 do kilkuset euro. Wielu cudzoziemców tłumaczyło sie, że nie ma pieniędzy i drogówka mogła tylko w drastycznych sytuacjach zatrzymac dowód rejestracyjny pojazdu.

Ze statystyk wynika natomiast, że w ubiegłym roku co piąte wykroczenie popełnili cudzoziemcy - z ich winy zginęło 200 osób.

Od 1 stycznia policjanci będą mieli prawo zatrzymać nie tylko dokumenty, ale także kluczyki od samochodu. Ściągnięcie auta z specjalnych parkingów będzie kosztowało kilka tysięcy euro.

Warto przypomnieć, że w Austrii od 1 listopada do 15 kwietnia obowiązuje stosowanie opon zimowych. Bieżnik takich opon musi mieć głębokość co najmniej 4 milimetry. Ponieważ austriacka policja nie należy do pobłażliwych, zwłaszcza dla cudzoziemców i kontroluje pojazdy na przejściach granicznych, jazda na oponach letnich może zakończyć się udzieleniem grzywny w wysokości 5 tysięcy euro.

Dodatkowo na niektórych alpejskich drogach istnieje obowiązek stosowania łańcuchów zimowych, o czym informują znaki drogowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t32921.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mandaty;za;granica;unia;bedzie;scigac;piratow;z;polski,155,0,727451.html) Mandaty za granicą: Unia będzie ścigać piratów z Polski Powstanie baza danych o numerach aut z krajów UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t39853.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wazne-terminy/artykul/fotoradary;w;senacie;atrapy;znikna;z;drog,162,0,696994.html) Fotoradary w Senacie. Atrapy znikną z dróg Nowelizacja ustawy wiąże się z wcześniejszym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t88035.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/fotoradary;grzywna;jesli;nie;wskazesz;kierowcy;ze;zdjecia,37,0,638245.html) Fotoradary: grzywna, jeśli nie wskażesz kierowcy ze zdjęcia Zmienić ma się Prawo o ruchu drogowym
Tagi: austraia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz