Notowania

wiadomości
02.10.2008 07:10

Pakistan oskarża USA: Szkodzicie walce z terroryzmem

Pakistański MSZ reaguje na akcje amerykanów na swoim pograniczu

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Ataki sił USA, prowadzone na pakistańskim pograniczu, szkodzą ogólnej strategii walki z terroryzmem - ocenił minister spraw zagranicznych Pakistanu Shah Mehmood Qureshi, reagując na kolejny transgraniczny rajd amerykański. *

W środę w wyniku ataku rakietowego, przeprowadzonego przez siły USA z terytorium Afganistanu na pakistańskie ziemie w Północnym Waziristanie, zginęło co najmniej sześć osób.

Nowy pakistański minister spraw zagranicznych, komentując ostatnią akcję sił amerykańskich na pograniczu, wskazał, że tego rodzaju ataki podważają działania, prowadzone przez pakistańską armię przeciwko ekstremistom a także nie sprzyjają pozyskiwaniu miejscowej ludności dla walki z plagą terroryzmu.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Polaka w Pakistanie porwali Talibowie? ]( http://news.money.pl/artykul/polaka;w;pakistanie;porwali;talibowie,81,0,373585.html )
* [ Pakistan: Armia zabiła ponad 1000 islamistów ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;armia;zabila;ponad;1000;islamistow,159,0,372895.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Dowództwo sił USA w Afganistanie mimo zdecydowanych protestów Islamabadu kontynuuje akcje militarne na ziemiach pakistańskiego pogranicza, gdzie mają ukrywać się dowódcy afgańskich talibów. Sytuacja doprowadziła do napięć w stosunkach Islamabadu z Waszyngtonem a także nowych krwawych akcji odwetowych miejscowych talibów.

W niedawnym samobójczym zamachu w centrum Islamabadu na hotel Marriott zginęło 55 osób. Niestabilna sytuacja w tym kraju sprawiła też, że w środę Wielka Brytania zaleciła odesłanie do domu dzieci swoich dyplomatów w Pakistanie. Podobne decyzje miały podjąć też ambasady innych krajów w Islamabadzie.

Tagi: wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz