Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
palestyna
24.03.2011 11:38

Palestyńczycy aresztują podejrzanych o zamach

Zatrzymani są podejrzewani o podłożenie bomby w Jerozolimie. Zginęła jedna osoba.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Islamski Dżihad podał, że dwóch członków tej zbrojnej organizacji zostało aresztowanych przez siły bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej. Zatrzymani są podejrzewani o udział we wczorajszym zamachu bombowym w Jerozolimie, w którym zginęła jedna osoba.

Islamski Dżihad informuje, że zatrzymani to Chaled Dżaradat i Tarek Kaadan. Obaj mężczyźni zostali aresztowani w Dżeninie na północy Zachodniego Brzegu Jordanu w związku z żądaniami izraelskich służb bezpieczeństwa, które utrzymują, że za przeprowadzenie zamachu odpowiedzialny jest Islamski Dżihad. Inne źródła nie potwierdziły na razie tej informacji.

Islamski Dżihad nie wziął na siebie odpowiedzialności za zamach w Jerozolimie, ale wyraził dla niego uznanie. Rzecznik prasowy ugrupowania powiedział, że jest to _ naturalna odpowiedź na ataki wroga _.

Po wybuchu bomby w Jerozolimie, kancelaria premiera Strefy Gazy poinformowała, że szef hamasowskiego rządu Strefy Ismail Hanija zatelefonował do sekretarza generalnego Islamskiego Dżihadu Abdallaha Ramadana Salaha, który przebywa na stałe w Syrii. Jak twierdzą źródła Hamasu - uznawanego przez USA i UE za organizację terrorystyczną - w obawie przed izraelskim odwetem Hanija miał nalegać na powstrzymanie ostatniej fali ataków na Izrael, m.in. z użyciem rakiet i moździerzy wystrzeliwanych ze Strefy Gazy, za które obwiniany jest głównie Islamski Dżihad.

Izraelskie lotnictwo zaatakowało w nocy ze środy na czwartek cele w Strefie Gazy. Jak poinformował rzecznik izraelskiej armii, ostrzelane zostały obiekty palestyńskich organizacji zbrojnych.

Źródła wywiadowcze informowały, że funkcjonariusze Hamasu i Islamskiego Dżihadu w Strefie Gazy ukryli się po eksplozji w Jerozolimie i powyłączali swoje telefony.

Umiarkowane władze Autonomii Palestyńskiej - sprawujące ograniczoną kontrolę nad drugą palestyńską enklawą na terytorium Izraela, Zachodnim Brzegiem - potępiły zamach w Jerozolimie. Zarówno prezydent Mahmud Abbas, jak i premier Salam Fajad ostro skrytykowali użycie przemocy. Przywódcy Autonomii obawiają się, że zamach i seria ostatnich ataków na Izrael mogą zniweczyć ich wysiłki na rzecz wolnych od terroru palestyńskich dążeń niepodległościowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t135945.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielki;wybuch;w;jerozolimie;jest;wielu;rannych,89,0,799321.html) Wielki wybuch w Jerozolimie. Jest wielu rannych Do eksplozji doszło przed dworcem autobusowym, w żydowskiej części miasta. Bombę podłożono w budce telefonicznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t135798.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;sie;msci;zbombardowal;strefe;gazy,226,0,799714.html) Izrael się mści. Zbombardował Strefę Gazy Izraelska armia twierdzi, że zaatakowała obiekty palestyńskich sił zbrojnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t135970.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;jerozolimie;palestyna;przypomina;o;sobie,193,0,799681.html) Zamach w Jerozolimie. Palestyna przypomina o sobie Jedna osoba nie żyje, blisko 40 odniosło rany. Islamski Dżihad oświadczył, że to _ odpowiedź na zbrodnie wroga _.
Tagi: palestyna, zamach, izrael, bomba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz